Uhodnete, kolik prodala Škoda minulý měsíc aut?

Jednou je to naše „národní“ automobilka, byť s cizím kapitálem, a tak se o ni chceme a budeme zajímat. Máte představu, kolik aut šlo v únoru 2013 k zákazníkům?

Statistika nuda je, zpívá se v jedné dnes už klasické písničce a má zajímavé údaje, A je to pravda. Tak třeba díky statistice víme, že v únoru 2013 dodala Škoda zákazníkům po celém světě 67 100 vozů aut.

To je méně než v loňském roce, jde o pokles 6,9 procenta vzhledem k 72 100 dodaným autům v únoru 2012. Pro srovnání – na čínském trhu prodeje rostly.

K aktuálnímu trendu se vyjádřil předseda představenstva společnosti Škoda Prof. Dr. h. c. Winfried Vahland. „Jsme optimističtí, očekáváme, že s naší modelovou ofenzívou bude pozitivní vývoj značky pokračovat i v tomto roce.

Jakmile plně naběhne výroba a prodej modelu Octavia a všech jeho variant, uvidíme odpovídající pozitivní efekty.“

DOPORUČUJEME: První jízda Škoda Octavia III

​V západní Evropě dodala Škoda v únoru zákazníkům více než 25 500 aut (únor 2012 představoval 27 700). V Německu – na druhém největším trhu značky – vzrostly dodávky lehce o 0,2 procenta na více než 9.900 vozů (únor 2012, méně než 9 900), zatímco celkový trh silně klesal.

V České republice se Škoda vyvíjela výrazně lépe než celkový trh. Počet dodávek zákazníkům dosáhl na 4 300 vozů, což představuje tržní podíl 40,5 procent.

Autoweb.cz

14.3.2013 2:57

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist