Sedmá zatáčka na Masarykově okruhu nově nese jméno české legendy

Zatáčka Bohumila Staši. Název, který odteď mohou používat všichni fanoušci motoristického sportu, kteří budou popisovat dění na závodní dráze Masarykova okruhu. Sedmá zatáčka byla slavnostně pojmenována po jednom z největších československých závodníků historie.
zatacka-bohumil-stasa-4-1100x618.jpgCelá galerie 10 Zdroj: Automotodrom Brno

Ceremoniálu se zúčastnil syn legendárního závodníka Bohumil Staša mladší, jenž určil, která zatáčka má otcovo jméno nést. „Když jsme se jezdili dívat na MotoGP po servisní komunikaci, vždycky jsme v sedmé zatáčce byli nejdéle. V jiných úsecích jsme se zdrželi jenom chvíli, ale tady jsme byli třeba třicet minut. Myslím, že to byla jeho nejoblíbenější zatáčka. Samozřejmě ne jezdecky, tato trať pro něj přišla pozdě. Párkrát se tu svezl ke konci své kariéry, ale jako aktivního závodníka si ho samozřejmě všichni pamatují především z původního okruhu. Chci poděkovat Automotodromu Brno, že pojmenování zatáčky takto naplánovali. A taky Jaroslavu Brzobohatému, který o to velmi usiloval,“ říká Bohumil Staša mladší, sám bývalý motocyklový závodník.

Bohumil Staša mladší převzal jednu ze dvou unikátních trofejí, které odkazují na počátky nové závodní trati. „Když jsme měnili původní povrch, vyřízli jsme na památku několik málo kostek původního asfaltu. Přišlo nám více než příhodné, abychom jim dali nový smysl právě teď při této speciální příležitosti. Je to asfalt, na kterém závodil ještě jak pan Staša, tak další světoví závodníci, kteří na Automotodromu Brno od roku 1987 do roku 2008 startovali. Za celý náš kolektiv bych ráda ještě jednou vzdala panu Stašovi obrovský hold. Je nám velkou ctí, že je jeho jméno s Masarykovým okruhem spojeno odteď i tímto oficiálním způsobem,“ vysvětluje předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

Závodní program Velké ceny Bohumila Staši 2021 nabídl divákům na tribunách celou řadu napínavých momentů. Ve dvou víkendových závodech nejsilnějších strojů nad 600 ccm zvítězili favorité. V sobotu byl úspěšnější Michal Prášek, druhé místo obsadil Karel Pešek. V nedělním klání si piloti pozice prohodili. S náskokem tří vteřin se vítězem stal Pešek, Prášek dojel druhý.

4.10.2021 7:20| autor: Hugo Kottás | zdroj: Automotodrom Brno

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist