Sebastien Loeb na Rally Mexiko nejede!

Blížící se podnik světového poháru WRC bude v mnoha ohledech zlomový, v Mexiku se začne psát nová éra rally.

Kdesi v hloubi paměti si asi vzpomeneme na situaci, kdy si Sebastien Loeb přivodil při sportu zranění (nějaký karambol na kole, v roce 2006?) a  nestartoval. Teď je to jiné, na start rally, té mexické, se nepostaví, protože nechce.

Pro Citroen, a pro WRC obecně, se začíná psát zcela nová historie, protože pokud byl doteď Loeb neporazitelný a celému zbytku startovnímu pole ujížděl od prvních metrů rychlostních zkoušek, tak teď jsou síly, jak se zatím zdá, vyrovnané. Tedy, ehm, my svůj tip na vítěze už máme, také je to Sebastien a ne, za Citroën nejezdí.Takže je tady za francouzský tým dvojice Mikko Hirvonen a  Jarmo Lehtinen, která je nasazena na všech třinácti soutěžích sezony, a o zisk týmových bodů se opět pokusí Dani Sordo a Carlos del Bardko.

„Pro mě sezona začíná vlastně až nyní. Aspoň teď máme velmi dobrou představu o všech našich soupeřích. Jedno je ale jasné – budeme muset bojovat naplno na každé rychlostní zkoušce a podávat sérii bezchybných výkonů, pokud chceme vyhrávat. Loni jsem se tu dlouho držel za Sébem,“ oznamuje plány Hirvonen.„Jsem si jistý, že na tomto povrchu na to mám a jsem schopný na něm podávat velmi dobré výkony. Od Švédska jsme udělali velký kus práce při  testování, zapracovali jsme jak na mém pilotování, tak na nastavení auta. Teď bez Séba to asi bude poněkud zvláštní podnik pro celý Citroën Racing,“ říká Fin.

„Opravdu to je úplně nový začátek pro WRC, ale co se mě týče, nemyslím si, že by to znamenalo nějaký zvýšený tlak. Moje práce je pokusit se o co nejlepší výsledek a pomoci Citroënu vyhrát. To je ostatně cíl nás všech v Citroënu. Jsem nabitý pozitivní energií a už se nemohu dočkat, až budu moci lidem ukázat, že jsem schopný vítězit.“

DOPORUČUJEME: Loeb asi končí v rally, má ruce z vosku

Tak tedy Rally Mexiko se jede už 7. až 10. března, představí se na ni celá (zbývající) světová špička. Na závod je přichystáno 23 rychlostních zkoušek v celkové délce 397 kilometrů, nejdelší erzeta bude měřit 54,9 kilometrů a většina se potáhne po šotolinovém povrchu. V roce 2012 zvítězil, jak jinak, Seb Loeb.
Máte svého favorita na letošní ročník?

Autoweb.cz

5.3.2013 12:22

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist