Scorpy 7: hračka, nebo auto?

Zjistěte, jak s tímhle autíčkem vytřískat balík!

Vánoce sice už byly, ale děti mávají taky svátky a narozeniny, ne? Proto by každý správný otec měl mít na paměti, že automobilový vkus ratolestí je nutné tříbit od nejútlejšího věku. Vhodným nástrojem by mohlo být slovenské „sportovní auto“ Scorpy 7.

A nemyslete si, že pod kapotou, inspirovanou vzhledem Lotusu 7 a jeho následovníků, najdete něco tak ponižujícího jako pedály! Scorpy má poctivý spalovací motor o výkonu 6 koní.

Konstrukce autíčka nezapře lásku k detailu: jsou tady potkávací i dálková světla, brzdové světlo, klakson, ale také trubkový rám a anatomická sedadla se čtyřbodovými pásy! Kdyby náhodou potomek sjel z vytyčené trasy, oceníte příplatkové dálkové vypínání motoru.

Slovenský konstruktér Andrej Ivančo nicméně projevil smysl také pro praktickou stránku věci. Díky výškově i podélně (!) nastavitelnému volantu a posuvné pedálové skupině je prý Scorpy 7 vhodný pro děti od 6 do 14 let, takže nemusíte mít strach, že dítko z nákladné hračky do příštích narozenin vyroste. A stavba auta počítá i s převážením dospělé osoby (do výšky 165 cm) na sedadle spolujezdce.

Cenu neznáme, ale levná sranda to asi nebude. Nicméně můžete brát Scorpy 7 jako investici do budoucna. Třeba díky němu vychováte druhého Lewise Hamiltona a na stará kolena se budete topit v penězích. Nebo ještě lépe. co takhle povýšit to na podnikatelský záměr? Stačí nakoupit flotilu Scorpy 7 a můžete si založit farmu na Hamiltony. Upozorňujeme však, že náklady na vozový park porostou exponenciálně s věkem výpěstků…

autoweb.cz

30.1.2008 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist