Ron RXX (2014): mexické zážitky F1 pro obyčejné lidi

Zdá se, že Mexiko objevilo kouzlo dvousedadlových speedsterů. Tohle má být možná už v příštím roce další konkurent KTM i domácí značky Vühl.

Těžko říci, jestli autoři dvousedadlového sportovního vozu Vühl 05 dodali kuráž svým krajanům, každopádně o pozornost se v krátkém časovém sledu hlásí další mexická společnost s podobně koncipovaným strojem. Říká si Ron Automobile, vůz nese označení RXX a podle stručné tiskové zprávy jde o nově založenou firmu, jejíž „posláním je vývoj vysoce výkonných automobilů“ týmem domácích odborníků.

Mexičané zveřejnili pouze počítačové návrhy a pár záběrů rozpracovaného šasi s rámovou konstrukcí druhého modelu R7, který se zjevně nechal inspirovat Lotusem Seven, nepochlubili se však předpokládanými technickými parametry ani třeba seznamem dodavatelů klíčových součástek či motorů, takže zde nemáme nic víc než příslib a dost možná proto o značce Ron už neuslyšíme. Na druhou stranu je ale stejně tak dost možné, že se díváme na zrod něčeho úspěšného a byla by proto škoda ignorovat je.

Vlajkovou lodí Ronu má být už zmíněný typ RXX popsaný jako „super lehký dvoumístný sportovní vůz s tandemovým uspořádáním sedadel postavený na unikátní hliníkové platforměkarbonovou karoserií, který svou závratnou akcelerací, nízkým těžištěm a schopností předat řidiči každou část zatáčky pro jeho potěchu, přenese do srdcí obyčejných lidí zážitky z řízení formule 1“. Však řekněte sami, dá se tomu odolat?Neméně květnatě je popsán také vnější design. Vzhled auta je „rovnováhou mezi smyslnými křivkami a sešikmenými panely, které vozu dávají exotický vzhled požadovaný vyšší sportovní elitou“ a „i když budete moci legálně jezdit po běžných silnicích, egocentrická osobnost RXX usadí řidiče uprostřed vozu, což výrazně zvýší jeho rozhled ve srovnání se spolucestujícím“.

Ron RXX má být vyráběný ve třech variantách odlišených výbavou, výkonem a označením. Základní zůstane bez dalších přídomků a pak zde mají být verze RXX-SRXX-R. Termín uvedení aut firma neupřesnila, tvrdí však, že by to mělo být „už brzy“. Ještě předtím však možná ukáže svou verzi Lotusu, jehož vývoj se podle obrázků dostal přeci jen poněkud dál.

Miro Mihálik, zdroj: Worldcarfans

12.7.2013 10:15| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist