Reportáž: Retro Chrchel 2016

Řev splašených jednoválců řítících se pečlivě vysekanou tratí po roce opět rozezněl vesničku u polských hranic …

Východní sousedi už si ale začínají zvykat. Recesí zavánějící závody Retro Chrchel už pomalu, ale jistě začínají dosahovat statutu místní legendy – do malé vesničky Hať se právě kvůli tomuto skromnému závodu ještě skromnějších motocyklů letos sjelo téměř padesát závodníků širokého věkového rozpětí. A i my jsme museli, již potřetí v řadě za sebou, na další ročník, dorazit.

Nejmladší účastnici bylo šest let, zatímco tachometr nejstaršího účastníka ukazoval rovných šedesát devět let. Ale nejen věkem bylo závodní pole různorodé – tak jako každý rok se totiž někteří účastníci rozhodli jít do závodu naplno a připravili si také oblek řádně ladící k motocyklu.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Na trati tak bylo možné potkat třeba dobového výletníka na naleštěném pionýru, ale i „Reno Reinese po dvaceti letech“ na zbytcích něčeho, co snad dříve bylo Jawou Mustang. A tak opět vládla dobrá nálada a dobře se bavili nejen návštěvníci, ale i samotní závodníci. Dobře bavit se totiž můžete i s minimálním rozpočtem, hlavní je brát se trochu s nadhledem.

13.6.2016 8:52| autor: Martin Kusyn
Více o tématu: retroSputum

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist