Pražský rallysprint nebude… Proč?!

Sled událostí minulých dnů dospěl k tomu, že byly zrušeny dvě automobilové soutěže. To budou tedy ztráty. Na zcela zbytečných místech.

Na uherskobrodské rallyshow zahynuly dívky. Je to velká tragédie, samozřejmě. Svůj názor k dané věci jsem vyjádřil ve svém blogu a  stojím si za ním. Shrňme si, co se stalo a jaké informace zatím máme a co vyplouvá na povrch.

Závodní auto vylétlo ze své dráhy a zabilo čtyři dívky. Skutečně tragédie. Média kolem toho začala okamžitě vytvářet mediální humbuk. Ve kterém se tak nějak zapomnělo upozornit na to, že vyjádření pro soukromé televize poskytovali (podle všeho fiktivní) jezdci, o kterých nikdo nikdy neslyšel, že dívky stály v zakázaném pásmu, že je měl z této oblasti vykázat k tomu určený konkrétní pořadatel, a že ten byl podle všeho jejich příbuzný (a nevykázal je). Nicméně tohle jsou zatím jen domněnky, spekulace, kusé informace, možná nepravdy, je potřeba počkat na výsledky vyšetřování.Dalším pohybem událostí došlo k tomu, že kompetentní činovníci, místo aby jasně poukázali na platné postupy (právní, vyšetřovací, atd.) a čekali na to, zda se třeba neukáže, že dívky neměly stát, tam kde stály, že za chybou je konkrétní člověk, který je nevykázal (z označeného) zakázaného místa, atd., tak zrušili dvě poslední soutěže tohoto roku.


DOPORUČUJEME: Legendy minulosti – Mitsubishi Lancer Evo


Pokud pozůstalí chtějí žalovat posádku auta, tak já bych v tuto chvíli, v pozici sponzora, popřípadě pořadatele Pražského rallysprintu uvažoval o žalobě (nebo minimálně o náhradě škody) také, ale rozhodně ne na posádku závodního Mitsubishi. Ztráty půjdou do vysokých částek (vytištěné vstupenky, plakáty, náklady související s přípravou, atd.). Zrušení soutěží mi přijde nelogické, alibistické. Životy dívkám, které zemřely, nevrátí. A nijak neřeší situaci, že si lidé stoupají při závodech kam nemají. A tak, než aby se navýšili náklady o pár tisíc za několik traťových pořadatelů navíc, vše bylo zrušeno a náklady tak budou mnohem vyšší. My všichni přijdeme o pěknou soutěž.

Nicméně proto tady a teď čtete o zrušení závodu a ne o tom, že můžete vyhrát díky partnerovi soutěže, Subaru, vstupenky zdarma tak, jak jsme měli v původně plánu. Hloupost a malost zase jednou zvítězila nad selským rozumem a odvahou postavit se k problému čelem.

Copak by nebylo logičtější soutěže uspořádat a na nich (než 100% prodělat. tak vydělat méně a investovat) více apelovat na diváky, přijít s masivní osvětovou kampaní, zapojit do akce více policii, věnovat část peněz z prodeje lístků na konto obětí z rally? Podle mne ano. A zvlášť u Pražského rallysprintu, kde se dají opravdu „veřejné“ vložky vynechat a mohou se jet erzety na uzavřených místech bez diváckého ohrožení, viz Chuchle.

BLOG: Rakovan – rally je nebezpečná, zakažme ji!

Tak jako tak lístky zatím leží u nás v redakci v šuplíku. To kdyby náhodou si to tam nahoře rozmysleli…

Filip Rakovan

14.11.2012 10:20| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist