Porsche 911 je nejspolehlivější, Dacia propadla

Hledáte tu nejspolehlivější ojetinu? Kupte si Porsche 911 a je velká pravděpodobnost, že nebudete muset utrácet za servis a opravy.

Když je řeč o spolehlivosti, kupci ojetých aut zbystří. Přeci jen se jedná o dost choulostivé téma. Během let se vytvořila jistá klišé, jako například, že italská auta hoří, francouzská se sypou a německá jezdí zadarmo, dokud se nerozsvítí první kontrolka (jé, to zas bude v diskusi komentářů!). Vždycky ale platí, že když si pořídíte Porsche 911, je velká šance, že máte vyhráno. A skutečně, německá ikona znovu dokázala, že je tím nejspolehlivějším autem.

Podle statistik zkušeben TÜV je model Porsche 911 nejspolehlivějším autem ve věku 10 let. Když si tedy koupíte model z roku 2001, který vás dnes přijde přibližně na půl milionu korun, máte klid. Možná. Samozřejmě i v případě ojetého Porsche je totiž důležitá důkladná testovací jízda a prohlídka vozu, zda to není jen svařený vrak po totální bouračce…Ale zpět k žebříčkům TÜV. Jestli vyznáváte zdravý životní styl a preferujete biopotraviny, pravděpodobně hledáte něco, co se jmenuje Toyota Prius. Můžete být klidní, protože je zase nejspolehlivější mezi auty do tří let věku.

Na druhém konci tabulky je pak Ford Ka, který je s výskytem 38,9 % vážných závad nejméně spolehlivým autem ve věku přes 10 let. A nelichotivé místo mezi tříletými ojetinami „vyhrála“ Dacia Logan s 12,7% výskytem poruch.

15.12.2011 7:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist