policejni-zastavovaci-pas-kdy-a-jak-jej-lze-pouzit.jpg

​Policejní zastavovací pás – kdy a jak jej lze použít?

poradna

Může u nás Policie ČR používat zastavovací pásy k násilnému zněhybnění vozidla? A má vůbec takovou výbavu k dispozici?

Diskuze

5 komentářů

    Mecanix

    Hnípejme se v právních aspektech proražení pneumatik, zatímco retardovaný zdivočelý teenager nám ve dvoustovce ruší auta na dálnici. Začíná se zdát, že je to komplet vinou policie, její nečinnosti, sraní na bezpečnost (krom té vlastní) a čekání na konec směny…

    Kumi

    Bóže, to je zas kokotina. Lze, ale nelze. Protože Beran řekl.

    Tomáš80

    Nevím, jestli je to povolený způsob užití, ale opicajti mohli připevnit jeden konec pásu k zádi Prassatu a \“rejdit\“ (kličkovat) před audinou :-).

    XXX

    Připuštěním i té varianty že to není tak jednoduché (v praxi téměř nemožné) a to finální pravidla jsou samozřejmě ještě více limitující.

    X

    Použití zastavovací pásů dále pro potřebu policie upravuje Závazný pokyn policejního prezidenta. Po přečtení zjistíte, že pás nelze použít prakticky nikdy, jelikož splnit podmínky použití jako např. 300m před zastavovacím pásem umístit značku že je zde zasatavovací pás položen a dále mít za pásem několi set metrů volného místa bez překážek, aby se vozidlo s proraženými pneumatikama nerozbilo o první sloup, je zcela nemožné.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist