Peugeot a Citroën budou montovat auta v Kazachstánu

Skupina PSA a Agromash Holding podepsaly na zasedání smíšené francouzsko-kazachstánské hospodářské komise dohodu o montáži a prodeji aut.

Co víme o Kazachstánu? Tak hlavně to, že odsud pochází známý reportér Borat… Ehm, pokus o vtip, samozřejmě. Kazaši jsou skvělí pastevci, jedineční jezdci na koních, vynikající zápasníci a boxeři (vzpomeňte na letní olympijské hry). A také dobří mechanici. Určitě, musí být, protože právě v s Kazachstánem uzavřel koncern PSA dohodu o výrobě a prodeji aut.Na základě této dohody by se zde měly první osobní vozy Peugeot (301, 3008, 508 a Partner) začít montovat v červnu 2013. Výrobní kapacita bude podle prohlášení koncernu na počátku činit 4 000 kusů ročně. Objem prodejů by měl v blízké budoucnosti překročit 10 000 kusů ročně.Ředitel PSA Peugeot Citroën pro Rusko, Ukrajinu a státy SNS Bernd Schantz prohlásil: „Tento kazašský projekt představuje významnou etapu v rozvoji činnosti skupiny PSA Peugeot Citroën ve Společenství nezávislých států, které je pro skupinu společně s Asií a Latinskou Amerikou jednou z prioritních oblastí rozvoje.

Skupina PSA Peugeot Citroën díky této dohodě rozšíří a diverzifikuje svou přítomnost v regionu a získá bohatší průmyslovou základnu pro operace svých poboček v Rusku a na Ukrajině a pro své dovozce v Ázerbájdžánu, Bělorusku a Moldávii.“

DOPORUČUJEME: Český Citroen C4 Aircross dorazil na polární kruh

Na základě tohoto projektu by mělo ve Francii vzniknout 300 a v Kazachstánu 150 nových pracovních míst. Peugeot bude na kazašském trhu nabízet kromě modelů montovaných přímo v místě i Peugeot 408, který se kompletně vyrábí v ruské továrně PSA Peugeot Citroën ve městě Kaluga.

Autoweb.cz

11.3.2013 8:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist