Český Citroën C4 Aircross dorazil na polární kruh

Nešlo o velkou expedici s nadčasovým cílem typu objevit nový živočišný druh nebo ztracený světadíl. Ale o sen dvou mladíků pokořit v běžném autě polární kruh.

On to byl vlastně dost velkorysý plán o dobytí severního polárního kruhu, protože šlo o ryze malý tým se soukromým zázemím. A zdařil se, polární expedice v podání Michala Petříka a Jaroslava Plavce vytyčený cíl splnila.

Cesta dlouhá okolo 3500 km, která vedla z Prahy přes Berlín, Kodaň, Göteborg a Oslo a končila průjezdem norských hor Saltfjellet. Závěrečnou etapu cesty od Trondheimu až na polární kruh sice komplikovaly velké nánosy sněhu a ledu, ale Citroën C4 Aircross si s  nepříznivými podmínkami evidentně poradil a cíl, pokořit polární kruh, byl ve výsledku splněn.

DOPORUČUJEME: Život S. Loeba na střeše Citroënu DS3

Jeden první ze dvou cílů, tím druhým bylo spatřit polární zář. Ta zde měla právě v únoru a v březnu dosáhnout svého maxima, ale bylo možné, že se objeví pouze jednou za týden či čtrnáct dnů. A jak je vidět na titulní fotce… i druhé předsevzetí se podařilo naplnit. Gratulujeme.

Autoweb.cz

10.3.2013 9:27

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist