Nový film 3 Days to Kill, hrají Kevin Costner a Peugeot

S novými filmy se roztrhl pomyslný pytel, tedy s těmi, které mají co dělat s auty. Po Need for Speed tady máme 3 Days to Kill.

Proč 3 Days to Kill zajímá nás, automobilové nadšence? Protože se v něm objeví Peugeot RCZ a 208 GTi. A speciálně upravené jízdní kolo, abychom byli co do informace o dopravních prostředcích úplní. Film vznikl pod taktovkou režiséra McG (Charlieho andílci, Terminator salvation), vychází z námětu Luca Bessona.

Takže další souvislost se světem aut, Luca zná každý příznivec série Taxi. Například. Nicméně zpět ke „třem dnům,“ jedná se o akční thriller, ve kterém hraje hlavní roli agenta tajných služeb Kevin Costner. Další ústřední postavou je Amber Heardová. Manželku hlavního aktéra ztvárnila Connie Nielsenová a dceru Hailen Steinfeldová. A velký prostor měla právě i automobilka Peugeot.

„Vozy Peugeot dokonale splňovaly potřeby produkce, která hledala dynamické vozy pro akční scény a současně jízdní kolo, které hraje ve scénáři klíčovou úlohu,“ vysvětlil Luc Besson. Jízdní kolo Peugeot tak našlo ve filmu své místo, jeho přítomnost na plátně je velmi výrazná, díky ústřední roli, kterou sehrává v příběhu mezi Kevinem Costnerem, tedy přesněji jeho filmovým agentem, a jeho dcerou.

Zobrazit všechny fotografie

Fialově nalakované kolo Peugeot LC11 upravené pro potřeby filmu, které bylo vyrobeno ve třech kusech různé velikosti a pro veřejnost je k dispozici v černé barvě, si ostatně vysloužilo nejvyšší pochvalu Kevina Costnera, který projevil přání si jeden kus ponechat. Ponechat? Myslel koupit? No, to je jedno, celebrita…

Kolo sem, kolo tam, jak je to s auty? Kevin Costner řídí během divoké honičky v ulicích Paříže Peugeot 208 GTi, hlavní ženská hrdinka Amber Heardová se ve filmu pohybuje v černé verzi vozu Peugeot RCZ a je třeba říct, že se podle prohlášení automobilky díky přesně reagujícímu vozu s vynikající jízdní stabilitou herečka odmítla nechat se střídat dublérkou. Jako první se film promítal v USA, do kin ve Francii jde 19. března, u nás je premiéra načasována na 17. dubna.

Peugeot 208 GTi

Videotest | vydáno 17. 9. 2013

foto: Peugeot (plakáty), Profimedia.cz (premiéra filmu), Dramastyle.com (exteriér)

15.3.2014 3:15| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist