Neuvěřitelné silnice, po kterých opravdu (ne)chcete jezdit

Nebezpečná silnice? Ehm ne, to není ta z Trutnova do Janských lázní, protože trochu napadl sníh a u krajnice je něco namrzlých ploten. Silnice, po kterých nechcete jezdit, vypadají jinak.

Některé silnice z uvedeného výběru důvěrně znáte, třeba tu, co se táhne napříč pasem Stelvio v italských Alpách. Na sice není tak nebezpečná a hrůzostrašná jako některé z ostatních uvedených silnic a cest, ale i ona na této cestě můžete zažít dramatickou jízdu, zejména pokud pojedete rychle.

Problémem mohou být cyklisté, adrenalin, který vás žene dopředu a nutí předjíždět, zatímco se sportovci na jednostopých vehiklech v tlupách motají daleko od krajnice. Nebezpečí v pravém slova smyslu tady není, stačí zpomalit a je to „jen“ normální klikatá silnička do kopce.

To čilská cesta Arica – Iquique Road, to je jiná káva, na první pohled nevypadá nijak děsivě, ale je vyhlášená tím, že se na ní často bourá. Nevypadá, že?

Pohled na „dálnici“ Sichuan – Tibet v Číně je už na první pohled varuje, že pro slabé povahy tohle nebude, a to samé platí, respektive je to ještě zřetelnější, jde často o skalní soutěsky do kterých se jezdí auta než silnice v tom smyslu, jak jsme my zvyklí. I když ono taková Trans-sibiřská dálnice, pod čímž si představte cestu plnou výmolů, bahna a nástrah, které překonáte zřejmě jen vozy s odolností kategorie Lada plus, také má něco do sebe.

Kdyby vás tedy někdy někdo lákal na cestu a mluvil o cestě z egyptského Luxoru do Hurghady, od Fairy Meadows v Pákistánu či Halsema Highway na Filipínách (to jsou ty cesty zakousnuté do skal) či o Canyon Road na Novém Zélandu, nabídku velmi dobře zvažte.

7.1.2018 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist