Nejmodernější technologie, minerální ATOMIUM

Zapomeňte na keramiku, jsou tu minerální technologie. Nezáleží na tom, s jakými se potýkáte problémy, jestli je to vyšší kouřivost motoru, ztráta komprese či vyšší spotřeba oleje. Samozřejmě nejlepším způsobem, jak váš automobil držet co nejdéle v kondici, je pravidelný servis a péče, tankování kvalitních paliv a také používání vhodných aditiv. Na českém trhu nyní můžete sehnat tribotechnické aditivum Atomium na bázi přírodních minerálů.

Ze zkušeností uživatelů i ze všech motoristických magazínů a blogů jsme za celou dobu od uvedení Atomia na trh nezaznamenali žádné negativní reakce. Ba právě naopak. Lidé, kteří toto aditivum do motorového oleje používají, potvrzují, že je tu konečně aditivum, které funguje tak, jak slibují jeho výrobci. A to znamená, že chod vašeho automobilu bude tišší, čistší a úspornější. V základním principu jde o nanotechnologii, kdy automobilová přísada přírodního původu přispívá k vytvoření velmi odolné vrstvy na třecích plochách motoru, a to až na úrovni jednotlivých atomů.

Struktura povrchu motorů a jejich obnova

Na první pohled mohou povrchy v motorech vypadat jako šedé, téměř zrcadlové, plochy. Ve skutečnosti je to však mikroporézní struktura vyznačující se vyšší pevností a také vyšší schopností zachytávání oleje. Minerální zrnka jsou však tak malá, že je olejový filtr nezachytává a může se tak vytvořit ochranná vrstva povrchů v motorech. V odborných studiích z univerzit, jež se věnují tribologii, je uváděno, že minerální technologie byly původně vyvíjeny pro armádní účely. Primárním cílem bylo to, aby obrněná vozidla mohla pokračovat v jízdě i v případě, že například najedou na minu a vlivem poškození dojde ke ztrátě oleje.

Atomium je tribotechnická látka na bázi přírodních minerálů. Toto aditivum dokáže dokonale spolupracovat s kovovou třecí plochou a vytváří novou vysoce odolnou třecí vrstvu. Nejedná se o žádnou keramiku, která se zachytává na třecích plochách. Je to vyšší úroveň tvorby nové vrstvy, která splývá s původním materiálem.

Odborné studie a zpětné vazby od uživatelů potvrzují následující:

  • Snížení spotřeby paliva o 5 až 10 %
  • Podstatné snížení spotřeby oleje
  • Snížení hluku a vibrací dieselového motoru až o 10 dB
  • Snížení emisí CO/CH ve výfukových plynech až o 50 %
  • Zvýšení výkonu motoru a odezvy na sešlápnutí plynu
  • Včasná aplikace aditiva oddálí nutné opravy motoru o 50 až 150 tisíc najetých km
  • Chrání motor při extrémních podmínkách jako jsou přetěžování, přehřívání a studené starty

Další velkou výhodou tohoto aditiva je také jeho snadná aplikace, kterou zvládne každý motorista. Látka se jednoduše přidává při každé výměně oleje. Schopnosti Atomia můžete vidět i v reportážích, kdy má motor Toyota Corolla 1.4i 2009 natočeno na volnoběhu bez oleje přes 2 000 hodin a po dálnicích najeto bez oleje neuvěřitelných 1 200 km. V současnosti je na českém trhu tento přípravek do motorového oleje k dostání přes e-shop shop.atomium.cz, kde naleznete produkty pro osobní a nákladní automobily i produkty pro motorky. K dispozici jsou vám také veškeré podrobné informace, návody a nejčastěji pokládané dotazy.

19.11.2019 12:01| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist