Stoprocentně čistí. Co ještě dokáže tohle prémiové palivo?

Od roku 1999 mohou čeští řidiči tankovat prémiové palivo Shell V-Power. Kam pokročil jeho vývoj a co dokáže dnes?
shell_titulka-1100x618.jpg Zdroj: Shell

O problémech, které v posledních letech trápí motory, toho už bylo napsáno mnoho. Karbonové usazeniny a s nimi plíživá ztráta výkonu, zvyšování emisí či hlučnosti. Mohou za to požadavky na výrobu stále menších motorů, které ale vystavující palivo vyššímu stresu. Spalování musí být čím dál dokonalejší, jinak motor nepracuje optimálně a výkon klesá.

Posláním nové generace aditivovaných paliv je pomoci motoru zbavit se usazenin, udržet ho v optimální kondici a snížit spotřebu. Proces vývoje takového paliva trvá asi 10 let. A stojí za tím stovky vědců, léta výzkumu i testování. Společnost Shell, která právě uvedla na trh své dosud nejúčinnější palivo Shell V-Power a jako jediná v Česku nabízí aditiva vyrobená na základě vlastního výzkumu a vývoje, spolupracuje při tomto procesu také s týmem Scuderia Ferrari. A to už od 50. let minulého století.

Skoro jako ve formuli

„Díky technologickému partnerství s týmem Scuderia Ferrari můžeme testovat paliva v extrémních podmínkách motorsportu. Proto obsahují závodní paliva pro monoposty a paliva Shell V-Power Racing 100 na čerpacích stanicích Shell až 99 % stejných sloučenin,“ říká Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v ČR a na Slovensku.

Na pumpách jsou už dostupná nejnovější paliva Shell V-Power a mají mimořádné vlastnosti. Zajistí 100% vyčištění klíčových částí motoru od usazenin a proces čištění odstartuje už po prvním tankování. S tím přichází plné omlazení výkonu motoru a snížení spotřeby. Je to jediné palivo, které Scuderia Ferrari používá. Je to také palivo, které doporučuje BMW pro své vozy řady M, a jediné prémiové palivo, které doporučuje Ducati pro své motocykly.

Jak jeho účinnost ve vašem – ať již novějším nebo starším – typu motoru ještě podpořit? Třeba i změnou návyků při řízení. Jak na to, radí experti na www.stopusazeninam.cz.

11.12.2023 12:32| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist