Renault roste na českém trhu s automobily meziročně o 19 % zejména díky prodejům užitkových vozů

Značka Renault se v České republice umístila za prvních osm měsíců letošního roku na devátém místě v prodeji nových osobních a užitkových automobilů s celkem 4 957 pordanými vozy a 3% podílem na trhu.
b80c702ace46afe8c25aeef03af28943.renault-austral-posilil-nabidku-motorizaci-o-novy-hybrid-k-dostani-je-ve-vsech-vybavach-vcetne-te.20230919120625-1100x618.jpg Zdroj: Renault

Renault Megane E-Tech 100% elektrický: v letošním roce bylo registrováno 55 kusů. Nabídka elektrických vozů Renault bude do konce roku 2023 obohacena dalšími modely, a to Renault Scenic E-Tech 100% elektrický (s dojezdem až 620 km) a Renault Kangoo E-Tech 100% elektrický.

Modely Clio a Captur jsou nejoblíbenějšími osobními vozy v nabídce značky. Oblíbili si je zejména individuální zákazníci. U modelu Captur je to více než polovina kupujících tohoto modelu. Oblibě u zákazníků se těší i hybridní a plug-in hybridní motorizace s technologií E-Tech. Od začátku roku do konce srpna dosáhl Renault Captur v segmentu malých SUV počtu 670 registrovaných vozů. Model Clio se umístil v segmentu B na 6.místě s celkovými 814 prodanými vozy. Na přelomu srpna a září též došlo k uvedení nové fáze ikonického modelu Clio, kde již registrujeme desítky klientských objednávek.

Renault Austral, uvedný na český na začátku letošního roku, registruje 195 prodaných vozů. Nabídka tohoto modelu byla však v těchto dnech obohacena o zcela novou hybridní motorizaci, u které se zákazníci mohou těšit na výkon 200 koní nebo například technologii 4Control.

Dalším vozem v segmentu C-SUV je model Renault Arkana, kterého se do konce srpna prodalo celkem 390 kusů. Zajímavostí je, že každé třetí vozidlo bylo v hybridní motorizace E-Tech, což poukazuje na rostoucí tendenci a zájem o hybridní vozy v České republice.

Se zájmem o E-Tech motorizace souvisí i online nástroj pro rezervaci 24hodinové testovací u autorizovaných prodejců Renault po celé České republice. Průzkumy po zkušební jízdě zdůraznily hlavní přínos kampaně – možnost poznat vůz individuálně, podle vlastního vkusu, vlastním tempem a bez stresu. Téměř polovina účastníků nikdy předtím neřídila hybridní vůz, jízda jim přišla zajímavá hlavně kvůli nižším nákladům.

Renault obhájil první místo v segmentu lehkých užitkových vozidel, s nejvyšším počtem registrovaných modelů – dominuje Renault Master v segmentu velkých dodávek, zatímco druhé místo v segmentu středních dodávek obsadil Renault Trafic. Na třetím místě jsou malé dodávky Renault Express Van a Renault Kangoo Van.

Model Master si udržuje důvěru zákazníků lehkých užitkových vozidel, od ledna do srpna byl tento model prodán 1 255 zákazníků a drží si náskok před konkurencí. Letos zaznamenal růst o 25 % oproti minulému roku. Obrovskou popularitu Renaultu Master však nelze počítat na měsíce, ale na roky, neboť model se v roce 2022 vyšplhal na vrchol žebříčku dodávek do 3,5 t a natrvalo se zde usadil.

Renault Trafic se opět umístil na druhém místě v segmentu středních dodávek, když za prvních osm měsíců letošního roku bylo zaregistrováno 436 vozů. Také Trafic skončil v roce 2022 na prvním místě, což jen potvrzuje jeho již etablovanou pozici.

V segmentu malých dodávek zaznamenal nárůst prodejů Renault Express Van, a to o 7 % oproti loňskému roku, čímž obsadil vynikající čtvrté místo ve svém segmentu. Od ledna do srpna letošního roku si tento model našel již 381 zákazníků. Díky nově zavedené atraktivní cenové relaci tohoto modelu (již od 369 000 CZK bez DPH) Renault doufá, že do konce roku bude mít na trhu ještě lepší pozici.

Renault také potvrdil svou silnou pozici na trhu přestaveb. Za prvních osm měsíců letošního roku prodal 379 vozů, z toho nejvíce Renault Master na podvozku s kabinou. Podíl značky v tomto subsegmentu činil od ledna do srpna 25 %. Z typů karoserií je u zákazníků tradičně nejoblíbenější mezinárodní, tedy karoserie s plachtou, valníkové nástavby a sanitní vestavby.

19.10.2023 4:20| autor: Tomáš Malík

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist