Nosič kol Yakima nesmí na cyklo dovolené chybět

Pokud plánujete i částečně aktivní dovolenou, s velkou pravděpodobností přemýšlíte nad tím, jak k ostatním zavazadlům přibalit ještě cyklistická kola. Ideální volbou je nosič, který se připevňuje k vozidlu různými způsoby. Záleží na tom, pro kolik jízdních kol nosič potřebujete a na jakou variantu je připraven váš automobil.
titulka-1-1100x618.jpg Zdroj: Střešní nosiče BöHM s.r.o.

Každý má své vlastní preference. Předtím, než sáhnete po konkrétním řešení, si položte několik základních otázek.

Jaké vozidlo použijete k přepravě? Podle toho se rozhodnete i pro konkrétní nosič. Běžné jsou nosiče na tažné zařízení, na zadní dveře, ale i na střechu. Záleží na tom, jaké možnosti poskytuje váš automobil.

Jak často nosič použijete? Jak daleko cestujete? Nosič kol Yakima vám usnadní život, proto se ujistěte, že vyberete takovou možnost, která vyhoví vašim požadavkům. Pro delší vzdálenosti jsou vhodné nosiče na tažná zařízení, neboť jsou bezpečná a spolehlivá, co se uchycení týče. Pro krátké vzdálenosti a každodenní využití oceníte střešní nosič, protože nevyžaduje demontáž předního kola, neomezuje viditelnost a nemusíte ho odmontovávat, když ho zrovna nevyužijete.

Jaký typ kol převážíte? Co nosič, to jiná konstrukce a taktéž odlišná nosnost. Zřejmě se vám nechce zvedat na střechu těžké horské kolo s dvojitým odpružením. Záleží tedy i na tom, jaké kolo převážíte.

Střešní nosič

Střešní nosič je jednoznačně praktický, protože nepřekáží, nicméně vhodné je spíše pro lehká kola, která se snadno nakládají a vykládají. Samotná montáž je jednoduchá a spolehlivá. Velkou výhodou je, že zůstává neustále přístup k zavazadlovému prostoru. Stejně tak střešní nosič neomezuje výhled během jízdy.

Střešní nosič představuje jednu z nejbezpečnějších možností přepravy kol. Nicméně má taková varianta i stinné stránky. Kolo totiž pokaždé musíte zvednout na střechu. Pozor si taktéž musíte dávat při vjíždění do garáží.

Nosič na tažné zařízení

Nosič na tažné zařízení je sice dražší záležitostí, ovšem nakládání a vykládání kol je jednoduché, rychlé a bezpečné. Některé modely jsou dokonce vybaveny rampami pro montáž těžkých elektrokol a horských kol s dvojitým odpružením.

Zajímavou alternativou jsou jízdní kola s výklopnými a otočnými funkcemi. Takové nosiče umožňují komfortní přístup k zavazadlovému prostoru. Yakima Frontloader má v nabídce spoustu takových nosičů.

Některým řidičům však může vadit omezený výhledu dozadu. Zároveň je trochu těžší parkování, protože se vám o určitou část prodlouží délka vozidla, na což je nezbytné myslet.

Nosič na páté dveře

Zapomenout nesmíme ani na nosič upevňující se na páté dveře vozidla. Jedná se o cenově dostupnou variantu, která se přizpůsobí vašemu vozidlu. V porovnání s jinými nosiči je montáž obtížnější. Při neopatrném zacházení si můžete poškrábat lak na vozidle. Nosič na páté dveře se doporučuje k příležitostnému využití. Pozor, ztrácíte přístup do zavazadlového prostoru a máte výrazně omezený výhled dozadu.

Další příslušenství na cyklo dovolenou

Jestliže hledáte prodejce zaměřující se na prodej příslušenství Yakima, stačí se podívat do e-shopu prodejna-yakima.cz, která má dlouholeté zkušenosti s touto značkou. V pestrém produktovém portfoliu nejsou jen nosiče kol, ale také střešní boxy, nosiče lyží a sněhové řetězy na auto.

Vyrazte na letní dovolenou i se sportovním vybavením. Přece jen, na pláži nevydržíte ležet celých deset dnů. Udělejte si výlet po okolí a jak jinak zhlédnout přírodu než ze sedla kola. S nosičem je cestování jednodušší a příjemnější. Yakima je navíc značka, která vás v žádném případě nezklame. Budete nadmíru spokojení i s cenovou politikou výše zmíněného e-shopu.

 

9.6.2023 11:50| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist