5 chyb, kterých se můžete dopustit neodborným servisem

Neodborně opravený automobil po nehodě je vždy rizikem. A to hned z několika důvodů…
header_bp1920_1-1100x618.jpg Zdroj: Autocentrum BARTH

Pakliže se neodborně opravený vůz po nehodě dostane k novému majiteli, který o opravě neví, může dojít k ohrožení při případné další nehodě vozidla či nepříjemným a zbytečným „překvapením“.

Z tohoto důvodu je minimálně na zvážení, zda se pouštět do servisu svépomocí či svěřit opravu po nehodě raději odborníkům, kteří zajistí profesionální přístup, garanci a zachovají bezpečnost vašeho vozu na nejvyšší možné míře.

Narušení konstrukce a bezpečnostních prvků vozu

V případě, že při nehodě dojde k poškození například levé poloviny, kde jsou umístěny výztuhy a nosné části konstrukce a takto bouraný automobil je neodborně opraven, může tento zásah narušit konstrukci i funkčnost bezpečnostních prvků. V takovém případě se pak může stát, že řídicí jednotka airbagu nesprávně vyhodnotí situaci a začne spouštět zařízení pasivní bezpečnosti v jiném fázování a tím ohrozit řidiče i spolujezdce.

Zdánlivá finanční úspora

I když se může na první pohled zdát, že oprava v servisu bude finančně náročnější, v konečném důsledku tomu tak nemusí být. Obzvlášť pokud vezmeme do úvahy klady a zápory i přidanou hodnotu, kterou profesionálním přístupem získáte. Tam, kde se při opravě šetří na použitých materiálech, sice na první dobrou ušetříte, avšak rozdíl v bezpečnosti pro posádku lze jen sotva vyjádřit penězi.

Neoriginální díly a části jiných vozů

Pakliže je neodborně provedena oprava vozu po nehodě, a to sestavením z jiných částí, může dojít k tomu, že jednotlivé části nebudou plně funkční a kompatibilní s vozem.

Přesné versus nepřesné dílenské postupy

Jestliže jsou opravy na voze prováděny bez příslušného odborného přístupu (s absencí doporučených postupů) a bez odpovídajícího vybavení, výsledný dojem a především pak funkčnost bude vždy odlišná od toho, kdy práci svěříte do rukou profesionálů. Testování vozů opakovaně prokazuje, že dodržování postupů má zásadní vliv na bezpečnost posádky. Neodbornými opravami vozidla je posádka potenciálně ohrožena vážnějšími zraněními, pakliže dojde k nehodě. I zde tedy stojí za zvážení, zda jít cestou neoborného či odborného zásahu.

Autorizovaný servis jako záruka kvality

V rámci autorizovaného servisu se vašemu vozu budou věnovat vždy servisní pracovníci, kteří mají odborné zkušenosti, profesionální zázemí a dodržují odborné postupy.

14.11.2022 12:01| autor: Komerční prezentace | zdroj: Autocentrum BARTH
Více o tématu: automobil

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist