Nejlepší pneumatiky na trhu jsou od značky Michelin. Tedy podle vás…

Jaké obutí na auto je to nejlepší? Konečně máme jasno, jde o výrobky značky Michelin. Anebo je to všechno trochu jinak?

Ano, pneumatiky Michelin jsou nejlepší. Ne, neplatí to absolutně. Máme k dispozici výsledky průzkumu prodejce Pneumatiky.cz a toto jsou závěry na základě zákaznických reakcí, čili „… podle vás“ znamená podle vás jako zákazníků.

Je třeba zmínit detaily průzkumu, jak se říká v tiskových materiálech, tak „do ankety byly zařazeny výhradně výrobci prémiových pneumatik. Značky jako Barum, Matador, Sava nebo Semperit se ankety neúčastnily proto, že mezi řidiči jsou sice oblíbené, ale je to především díky poměru cena/výkon, nikoliv díky inovacím a bezkonkurenční kvalitě.“ Čili je nutné uvažovat i toto specifikum.

Řečí čísel tedy zákazníci říkají, že francouzský Michelin je top pro 30 % respondentů, na dalších příčkách se umístili Continental s 28 %, GoodYear s 12 % a Dunlop s 11 %. My musíme dodat, že když je řečeno A, musí zaznít i pomyslné B, čímž chceme říct, že pneumatiky značky Michelin jsou výtečné, v některých rozměrech a specifikacích, jinde zase hraje prim jiná značka, jiný rozměr – takto absolutně bychom se vyjadřovat asi nechtěli.

Důkazem může být třeba značka Pirelli (v tomto průzkumu) až na sedmém místě s 5% úspěšnosti, a její fantastická pneumatika P Zero.

20.7.2016 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist