Na osobu blízkou se vymlouval už Adolf Hitler

Ještě v době, kdy nebyl ve funkci německého kancléře, měl Adolf Hitler zaplatit pokutu za rychlost. Tvrdil ale, že neřídil on, nýbrž jeho osobní šofér.

Hon na tzv. „silniční piráty“ probíhal už dávno. Například 19. září 1931 byl přistižen při překročení nejvyšší dovolené rychlosti Adolf Hitler, jak ukazují bavorské dokumenty. Budoucí německý kancléř, což se tehdy ještě samozřejmě nevědělo, údajně svou rychlostí 55 km/h překročil dvojnásobně místní limit v městečku Baar-Ebenhausen. S informací přišel britský deník Daily Mail.

Podle úřadů mu za to měl být okamžitě udělen zákaz řízení. Hitler ale později úřadům tvrdil, že neřídil on, nýbrž jeho osobní řidič Julius Schreck, který mu byl velmi podobný. V té době samozřejmě ještě nebyly žádné radary a přestupek zjistil místní policista tak, že měřil průměrnou rychlost aut na určitém úseku.

Hitlerův Mercedes se inkriminovaným 200 m dlouhým úsekem „prohnal“ za 13 sekund a policista si poznamenal popis řidiče a značku auta. Data zaslal na ústředí do Mnichova. Archivy dále uvádí, že tento přestupek byl vyřešen, ale neví se, jestli skutečně Hitler pokutu platil. Každopádně je vidět, že úřední mašinerie fungovala už tehdy a nezjišťoval se materiální aspekt přestupku.

autoweb.cz

4.10.2011 3:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist