Na čerpací stanici snů stojí benzin 20 Kč. Má 106 čerpacích stojanů, nákupní centrum a desítky superrychlých dobíjecích stanic Tesla

Navštívili jsme jednu z největších benzinek na světě. Nachází se ve městě Daytona Beach na Floridě a postavila ji společnost Buc-ee’s. Pohonné hmoty tu jsou levnější než u konkurence.
20230826_133620-1100x618.jpgCelá galerie 11 Zdroj: Běhal Robin pro Autoweb.cz

Obyvatelé Spojených států amerických jsou posedlí velikostí a řídí se pravidlem: „Čím větší, tím lepší“. Platí to o rodinných domech, autech ale dokonce i o čerpacích stanicích. Zatímco v Česku jsme zvyklí na benzinky s maximálně 10 až 15 stojany, v USA jsou pumpy i desetkrát větší. Tyto gigantické stavby má na starost společnost Buc-ee’s, která řidiče neláká pouze na levný benzin, ale třeba i na vyhlášené občerstvení nebo obchody s módou, elektronikou či bytovými doplňky.

Reportáž o kvalitě pohonných hmot

Největší benzinky mají 128 stojanů a rozlohu 7 tisíc m²

Za nápadem vytvořit čerpací stanice snů stojí poměrně mladá texaská firma Buc-ee’s. Ta svou první pobočku postavila v roce 2003 ve státě Texas. Nicméně do podvědomí široké veřejnosti se dostala až v roce 2018, kdy začala expandovat i do dalších států USA. V dnešní době Buc-ee’s drží rekord za největší benzinku na světě. Ta se nachází v Texasu a má 128 tankovacích stojanů. Co se týče rozlohy, tak v té dominuje zas pobočka v Tennessee, jejíž budova má bezmála 7 tisíc metrů čtverečních.

Čerpací stanice a obchoďák v jednom

Největší benzinku se nám sice navštívit nepodařilo, nicméně jsme si to alespoň vykompenzovali čerpací stanicí Buc-ee’s ve městě Daytona Beach, která byla vybudována v roce 2021. Sice není největší svého druhu, ale přesto dokáže svými gigantickými rozměry návštěvníky naprosto uchvátit. Floridská pobočka má celkem 106 čerpacích stojanů a hlavní budovu o rozloze 4,6 tisíc m².

V ní se nachází v podstatě všechno, na co si vzpomenete. Je to v podstatě takové velké obchodní centrum poblíž dálnice. Nachází se zde například restaurace, obchod s potravinami, módou, bytovými doplňky, autodoplňky a dokonce i knihkupectví. Benzinka je také vybavena desítkami superrychlých dobíjecích stanic Tesla a nezapomnělo se ani na vysavače, kompresory na dohuštění pneumatik nebo gigantickou mycí linku.

Upřímně nás překvapilo, jak moc je benzinka populární. Zcela zaplněné parkoviště návštěvníky tu není nic výjimečného. Pro Američany je to v podstatě taková místní atrakce, kterou si při cestě kolem města Daytona nesmí nechat ujít. Láká je především vyhlášené občerstvení a nadstandardní služby. Čerpací stanice je unikátní i tím, kolik zaměstnanců zde pracuje, což se odvíjí i na nadstandardní čistotě. Špinavé toalety tu tak rozhodně nenajdete.  Jak to na stanici vypadá si můžete prohlédnout v přiložené galerii.

Je to takové Tank ONO na steroidech

Nejzajímavější na tom je, že i když čerpací stanice Buc-ee’s svou konkurenci drtí rozměry a výbavou, pohonné hmoty tu jsou velmi levné. V podstatě se jedná o takové Tank ONO na steroidech. My jsme zde tankovali benzin za 3,32 dolaru za galon, což je v přepočtu bezmála 20 korun za litr. To je opravdu málo, obzvlášť když vezmeme v potaz, že průměrná cena v okolí Daytona Beach se pohybuje kolem 3,43 dolaru za galon.

11.9.2023 7:07| autor: Robin Běhal | zdroj: autorský text, Tiskový servis Buc-ee’s

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist