Lopeník: Kdo mohl za tragédii na rally?

Čtyři mrtvé dívky, pranýřovaný závodní jezdec a zákazy a restrikce napříč českým soutěžáckým motorsportem. A proč vlastně?

Hned na začátek bychom rádi prohlásili, že titulní fotka je ilustrační, není ze zmiňované rally show, a že v žádném případě nechceme jít po nějaké tragické senzaci a ukazovat snímky sešrotovaných aut a lidských těl. Stejně tak se sluší prohlásit, že plně soucítíme s pozůstalými a vyjadřujeme lítost nad životy, které na rychlostní zkoušce v Lopeníku vyhasly. Nicméně …Sluší se informovat o tom, že na světlo světa, tedy přesněji řečeno na veřejnost, pronikly další důkazy, které by mohly leccos vysvětlit. Pokud si nepamatujete o co šlo přesně, tak v loňském roce na uherskobrodské rally show jeden z vozů, Mitsubishi Lancer, havaroval, a při nehodě došlo k usmrcení několika dívek. Pak nastal hon na čarodějnice, kdy lovci byla senzacechtivá média a lovnou zvěří rally.Došlo ke kontroverznímu zákazu Pražského rallysprintu, motorsport jako takový se ocitl na pranýři coby ta nejvíce nebezpečná záležitost hned po Talibanu a Kim Čong-unovi. To protože tehdy řidič zabil čtyři nevinné dívky. Tedy tak situaci tehdy byla mnohdy prezentována.

My jsme se na situaci dívali jinak, a jak se zdá, s odstupem času lze říct, že zřejmě celkem správně a nezaujatě. A teď se díky novým videozáznamům ukazuje, že dívky v tom nebyly až tak nevinně.

Na jednotlivých průjezdech je patrné, že při kontrole rychlostní zkoušky kompetentními orgány je inkriminované místo prázdné a je tam pouze traťový komisař. Ovšem z dalších onboardů je zjevné, že dívky stojí v místě, kde se stát nesmí a že traťový komisař nejen že se nestará o to, aby byl prostor vyklizen, ale dokonce s nimi na místě komunikuje.

DOPORUČUJEME: Rally je nebezpečná, zakažme ji. Vážně!

A co víc, i dívky samotné měly být údajně proškolené traťové komisařky… Obrázek o tom, kdo jakou nese vinu si asi udělejme každý sám, s objektivním závěrem pak přijdou vyšetřovatelé a soudy.

Autoweb.cz

18.4.2013 1:36

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist