Kanaďan podstoupil změnu pohlaví kvůli nižšímu pojištění. Ušetřil nějaké peníze?

Z kanadského mladíka se stala žena, aby ušetřil na pojištění vozidla. Může tato finta skutečně fungovat?
fotogalerie-zena-u-auta-2014_20-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: Archiv

Zajímavý případ se odehrál v kanadské Albertě. Mladý muž těsně po dvacítce si pořídil nový vůz a při snaze pojistit jej mu pojišťovačka napočítala taxu 4 517 dolarů ročně po uplatnění všech bonusů. Stejně jako u nás se mladí kanadští muži řadí statisticky do nejrizikovější kategorie, a třebaže náš hrdina měl na svědomí jen pár pokut za parkování a jednu menší kolizi, tak neměl před v očích pojišťoven pražádný nárok na úlevy. Tedy alespoň jako muž.

Zvědavě se dotázal, kolik by pojištění vyšlo, pokud by byl ženou, a odpověď jej šokovala. Pojišťovačka mu napočítala 3 432 dolarů, rozdíl téměř 1 100 kanadských dolarů – tedy zhruba 18 tisíc korun ročně. A na dotaz, zda by dostal menší pojištění při změně pohlaví, dostal kladnou odpověď. Hned jak přinese potřebné dokumenty, tak dostane slevu.

Změna pohlaví skutečně proběhla. Muž navštívil všechny potřebné doktory, vyplnil všechny potřebné dokumenty a byla z něj žena. A obešlo se to i bez operace. V progresivní Kanadě je totiž otázka pohlaví považována za záležitost psychologickou. Nemusíte si nechat nic odřezat, stačí jen vyplnit potřebné papíry, zaplatit kolem 100 dolarů a jste žena. Se všemi výhodami. Tedy alespoň co se pojištění týče.

Zdá se to absurdní a vcelku to odporuje logice rovnoprávnosti. To, zda jste dobrým řidičem nebo ne, by měla být individuální záležitost a neměla by se odvíjet podle pohlaví.  Jak se ale zdá, tak si úlevy na pojistném zatím žádná feministická organizace nestěžovala.

4.5.2018 12:00| autor: Martin Kusyn | zdroj: reddit.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist