Jaké jméno dostane nová levná Škoda?

Popular, Rapid nebo Spartak? O názvu se rozhodne až na poslední chvíli, ve hře jich je hned několik.

Nový model levné Škodovky, která se bude snažit odrazit invazi levných prostorných vozů, jsme tu už probírali. Hodí se připomenout, že v hierarchii značky bude někde mezi FabiíOctavií – a to jak rozměry, tak cenou. Designově bude vycházet z pozitivně přijatých konceptů MissionLVisionD a pod kapotu se dostanou známé motory, které projdou vylepšením. Mluví se i o tom, že dostane nový čtyřválec 1.6 TSI z chystaného Golfu VII.

O názvu nového modelu můžeme pouze spekulovat. Pojďme se do toho tedy pustit, protože finální název se odhalí až za měsíc.

Škoda si na patentovém úřadě zaregistrovala velké množství názvů. Většinu z nich nepoužije a to ze dvou důvodů. Jednak aby do poslední chvíle konkurence netušila, s čím přijde, druhak protože to netuší ani sama Škoda. Názvy určitě projdou rozsáhlou marketingovou studií, průzkumem veřejného mínění a vsadil bych si na to, že se bude zjišťovat význam slova v jiných zemích. To aby to nedopadlo jako u Protonu Jebat…U nové Škody tak přichází v úvahu několik názvů. Určitě bychom vyloučili Rapid, který už používá indická Fabia s kufrem. Voiturette také nevypadá jako ta pravá volba, už kvůli tomu, že dosavadní názvy šly Čechům hezky vyslovovat, včetně poangličtěného Citigo. Docela reálně ale vypadá Spartak, který má historické základy jako dvoudveřový vůz z roku 1954. Tuhle taktiku už Škoda udělala u FelicieOctavie. Stejně reálná je i myšlenka názvu Popular. I ten má základ v dřívějším modelu, a navíc se bude snadno vyslovovat u nás i v Anglii.

Ve hře jsou i další jména jako Lantur, Hiero nebo Dimenze. Jak by se podle vás měla jmenovat nová Škoda? Podělte se v komentářích pod článkem. Finální název automobilka odhalí za měsíc, přesněji 23. dubna, na autosalonu v Pekingu.

22.3.2012 7:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist