Honda pojede šampionát cestovních aut

Japonská automobilka Honda připravila pro seriál závodů WTCC závodní speciál ze zcela novým motorem. Škoda, že my ho neuvidíme.

„Rozhodli jsme se vstoupit s evropskou verzí Hondy Civic do šampionátu WTTC,” oznámil Takanobu Ito, generální ředitel společnosti Honda. „Pro tento projekt vyvineme zcela nový motor a všichni se na tuto novou výzvu velmi těšíme.”I my se těšíme, jak na nový Civic jako takový, tak na novou značku v závodním seriálu. I přes nepříjemnou skutečnost, že letos se WTCC nepojede u nás na brněnském okruhu a tak za motoristickým zážitkem budeme muset vyrazit k sousedům.

Pro projekt WTCC společnost Honda navázala partnerství s firmami Mugen a J.A.S. Motorsport. Mugen zajistí na zakázku výrobu závodního motoru vyvinutého firmou Honda R&D a společně se členy týmu zajistí jeho údržbu při každém závodu. J.A.S. Motorsport vyvine soutěžní vůz vycházející z nové pětidveřové Hondy Civic vyráběné ve výrobním závodě značky Honda v britském Swindonu.A ten nový motor? Jde o závodní agregát s objemem 1,6 litru, přeplňovaný benzínový čtyřválec s přímým vstřikováním paliva, vyvinutý v souladu s předpisy FIA Super 2000.

Honda Civic fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Honda Civic fotogalerie

Honda si dala za cíl vstoupit do WTCC již v této sezóně řadou „zahajovacích závodů,“.počítá se s tím, že ty se pojedou v Japonsku (21. října 2012 na okruhu Honda v Suzuce), poté v Číně a v Macau. Od sezóny 2013 Honda nastoupí do všech závodů šampionátu s týmem tvořeným dvěma závodními vozy.

4.2.2012 9:41| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist