Finále Histo Cupu se uskuteční na Masarykově okruhu. Fanouškům nabídne ikonické závodní vozy

Velký zážitek všem příznivcům zlatých časů automobilového závodění slibuje víkendový program na Masarykově okruhu. Do Brna se v termínu 9. a 10. října vrací populární Histo Cup. Šampionát, ve kterém v ostrém závodním režimu startují slavné vozy z druhé poloviny dvacátého století.
thumbnail_histocup-brno-1100x618.jpg Zdroj: Automotodrom Brno

Histo Cup má na Automotodromu Brno velkou tradici, ale už dvakrát se v původním jarním termínu nemohl uskutečnit kvůli covidovým opatřením. „Moc nás potěšilo, že se více méně ze dne na den podařilo s organizátory vyjednat podzimní termín. Pro fanoušky je to ještě příjemnější zpráva v tom smyslu, že se jedná o poslední podnik sezóny a závodníci budou bojovat o tituly ve svých kategoriích. Bude se tedy rozhodně na co dívat. Někdo by si mohl myslet, že jezdci mají tendenci své stroje šetřit, ale opak je pravdou. Závodníci startující v Histo Cupu jsou známí tím, že si nedají nic zadarmo a jdou do každého souboje naplno,“ popisuje podstatu historického šampionátu předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová. I přes složitou sezónu, kterou poznamenala pandemie nemoci Covid-19, se organizátorům podařilo uspořádat 8 závodních víkendů, včetně tohoto finálového na Masarykově okruhu.

Legendární vozy na startu

Okruhový komentátor Martin Straka má Histo Cupu velmi rád. „Je to jedinečná příležitost spatřit na vlastní oči skutečně legendární vozy. Startovat tu budou desítky cestovních, GT i formulových vozů, přičemž řada z nich má za sebou velký příběh. Třeba brněnský závodník David Bečvář závodí v Jaguaru XJS, což je přesná replika auta z roku 1984, se kterým Tom Walkinshaw a Hans Heyer v Brně vyhráli. Mimochodem, tímto triumfem Walkinshaw navázal na Louise Chirona, protože byl od jeho dob prvním, kdo dokázal na původním Masarykově okruhu zvítězit třikrát za sebou,“ říká odborník na automobilové závody. Právě Bečvář je ve velké formě, v posledních šesti závodech pokaždé vyhrál a má nejvyšší ambice i na své domácí trati.

Linka MHD zdarma usnadní divákům dopravu na tribuny

Diváci mohou na Histo Cup dorazit bez výraznějších omezení. Jediné, co musí splňovat, je doložit tzv. bezinfekčnost. „Stačí potvrzení o očkování, testu nebo o prodělání nemoci. Jinak jsme pro návštěvníky připravili plnohodnotný servis, aby si návrat oblíbeného šampionátu užili se vším všudy. Většina závodů se koná v neděli, proto vypravujeme z Mendlova náměstí v Brně speciální linku MHD, která fanoušky zdarma doveze až k okruhu. Samozřejmostí je i velkoplošná obrazovka v prostoru startu a cíle, na které mohou diváci sledovat dění na celé dráze,“ vyjmenovává manažerka akce za Automotodrom Brno Jana Božková. Jednodenní vstupenka stojí 200 korun, víkendové vstupné zájemci pořídí za 300 korun.

8.10.2021 9:29| autor: Hugo Kottás | zdroj: Automotodrom Brno

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist