fiat-ceka-stavka.jpg

Fiat čeká stávka

Hyundai

Italští odboráři se bouří. Vadí jim tvrdé vyjednávací metody Sergia Marchionneho. Novým smlouvám se však zřejmě neubrání.

Diskuze

2 komentáře

    Karel

    Zřejmě to platí i v zimě

    Rejpal

    Lidí jako je Marchionne nebo Jobs je málo. A to je víc než škoda.
    Marchionne je po dlouhé době prvním lídrem takového gigantu, jakým je Fiat, který zavádí pragmatické myšlenky a racionální uvažování do sféry řízení nadnárodní korporace. Jeho nástup byl provázen obrovskými změnami, kdy z Fiatu a přidružených značek vyházel vyplňovače tabulek v Excelu a tvořiče přihlouplých prezentací v PowerPointu. Výsledek? Půl miliardy Euro! nejde jen o to, že tito vyžírkové spotřebovávají hodnoty, které musí někdo vytvořit, ale zejména kazí a systematicky znesnadňují svými zásahy práci těm, kteří něco skutečně hmatatelného tvoří! A to jsou obrovské ztráty! \“Naším úkolem je vyrábět a prodávat auta, nikoli tvořit prezentace nebo vyplňovat tabulky\“. Do kamene by bylo potřeba tato slova tesat!!!
    Automobilový průmysl je dnes tvořen prakticky výhradně nadnárodními korporacemi propojenými prostřednictví vedení a odborů s vládními kruhy nejen evropských zemí, ale i v USA (ostatně přesně o to usiloval Mussolini s Gentillem ve své Fašistické doktríně již před téměř 80 lety). Na tento obor se nabaluje ve jménu zaměstnanosti, sociálních jistot a dalších absurdností hromady \“zaměstnanců\“, kteří nic netvoří, ničím se nepodílí ani na výrobě, ani na prodeji automobilů, zato od rána do večera za tučný plat vyplňují nesmyslné tabulky a vyrábí nesmyslné prezentace, které nemají jiný smysl, než zdůvodnit exitenci zcela zbytečných pracovních míst bez tvorby jakýchkoli hodnot. A jde to ještě dál, kdy státy prostřednictvím různých \“šrotovných\“ programů zákonem lijí do těchto korporací peníze daňových poplatníků za cenu likvidace stávajících funkčních hodnot!!!
    Podíváme-li se však kolem sebe, nejde zdaleka jen o problém automobilového průmyslu, ale obecně celé euroamerické společnosti!
    Marchionne řeže do sociální solidarity těch, co tvoří hodnoty s lemply a příživníky, což odborářští vyžírkové označují za \“nedemokratické\“ postoje. Co je na příživnictví a vyžírce demokratického? Demokracie je vláda lidu, nikoli vykořisťování těch, kteří něco vytváří těmi, kdo se pouze vezou. Zato ale umí nejvíc křičet!
    Marchionne by se měl co nejdříve prezidentem EU! I ta je – stejně jako FIAT – plná milionů vyžírků a příživníků, kteří za celý svůj život nevytvoří nic, co by několmu bylo ku prospěchu, zato dokáží řvát a \“bojovat\“ za svá neexistující práva.
    Držím tomu člověku palce, ale obávám se, že v dnešní zdegenerované Evropě jsou jeho snahy bojem s větrnými mlýny. A ty ho ve jménu fašismu a socialismu semelou, protže je ještě příliš brzy. Až se celý auroamerický systém rozbije, až vyžírkové a příživníci rozkradou všechno, co se rozkrást ještě dá – potom teprve přijde doba pro Sergia Marchionneho.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist