Fiat Bravo vybočí z řady

Dveře do vzdálené budoucnosti otevřel Sergio Marchionne. Připustil problémy v segmentu C a slíbil, že nástupce Brava bude excentričtější než Nissan Qashqai.

K nejsdílnějším šéfům automobilek se v posledních měsících zařadil Sergio Marchionne. První muž italského autoprůmyslu tentokrát prozradil poslední novinky z kuchyně Fiatu. Týkají se příštího Brava, které očekáváme až za víc než dva roky. Nový model se nachází ve fázi plánování a Marchionne nastínil možnosti, které mu leží na stole.

Prezident Fiatu připustil, že současné Bravo je nezajímavé. Popřít to nemohl – auto se prodává špatně, byť nízká očekávání Fiatu zklamat nemohl. Sergio Marchionne nazval auto „model já také (me too)“ a slíbil, že nic takového se v příští generaci opakovat nebude. „Zkoumáme řadu možností. Zatím nemáme žádné jasné závěry, ale až auto představíme, nepůjde o tradiční nabídku,“ řekl Marchionne.Že se Fiat snaží přemýšlet netradičně, dal šéf Fiatu najevo ještě jednou. Na otázku, zda Italové míří stejným směrem jako Nissan Qashqai, odpověděl záporně se zajímavým odůvodněním. Fiat podle něj míří mnohem dál než Nissan. „Qashqai je v srdci docela obyčejným autem,“ řekl Marchionne.

Fiat Bravo fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Fiat Bravo fotogalerie

S Italovou ochotou mluvit o novém Bravu prudce kontrastovalo zaryté mlčení ohledně nového Punta. Sympatické supermini, které však od počátku ztrácelo na konkurenci kvalitou, má ke konci životního cyklu o poznání blíž než větší Bravo. Na informace o něm si budeme muset pár měsíců počkat. To samé platí o úspěšné, leč povážlivě stárnoucí Pandě. Ta letos oslaví osmé narozeniny a zřejmě se dožije i těch devátých v roce 2012.

autoweb.cz

28.1.2011 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist