Ferrari za necelých 1 500 korun? Italská policie jedno takové pořídila

Italská policie má ve svých službách již řadu let Lamborghini, před nějakou dobou k nim ale přidala také Ferrari. Stálo ji to 57 euro. Jak je to možné?
policejni-ferrari-458-spider-italie-milano-video-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: youtube.com

Toto policejní Ferrari 458 Spider totiž italská policie zabavila již před několika lety tamější mafii. Policie i hasiči mohou totiž požádat o konfiskaci majetku, který nebyl nabyt legálně. Pokud jsou důvody obhajitelné a důkazy jasné, majetek původnímu majiteli propadne ve prospěch žadatele. Byl to i případ tohoto Ferrari, které bylo zabaveno už v roce 2015. Pokud by se vám to zdálo jako příliš velký trest, pak si vzpomeňte na to, že auto mohlo být zabaveno kvůli tomu, že bylo pořízeno z nezákonné činnosti.

Policie ho navíc využívá pro prezentační účely, policejní důstojník Antonio Barbato řekl: „Toto Ferrari se stalo symbolem zákonnosti. Bylo přiděleno naší jednotce, která s jeho pomocí bude vzdělávat mladé lidi. V průběhu roku se naši kolegové potkají s více než 55 tisíci dětmi. Vysvětlí jim, že stát může využít zabavené věci, které byly nabyté nelegální aktivitou.“ Policisté tak v tomto voze nebudou honit zločince, ačkoliv by mohli, protože Ferrari je z pohledu policejního vybavení tak, jak má být. Nechybí polepy, majáky, ale ani vysílačka.

Ferrari patří pod křídla milánské policie, kterou jak již bylo řečeno, vyšlo na pouhých 57 eur. A to je pouze cena přepisu. Přestavbu na policejní automobil, kterou provedla společnost Caronno Petrusella, ale ani povinnou prohlídku a výměnu brzd v autorizovaném servise Rossocorsa, policie neplatila. Společnosti si je neúčtovaly.

11.7.2018 9:00| autor: Pavel Srp

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist