Dodge Viper: přežije s motorem Ferrari?

Nový vlastník Chrysleru má smělé plány. A nám se to líbí!

Dodge Viper málem doplatil na pád Chrysleru a nebýt iniciativy Fiatu (konkrétně jeho šéfa Sergia Marchionneho), celý projekt by byl zrušen. Pak se hledal zájemce, kdo by Viper koupil, ale nakonec se nenašel nikdo, kdo by předložil atraktivní nabídku. Ani specialisté Saleen a Roush nakonec nenašli dostatek prostředků.

Nyní totiž se do celé záležitosti vložil šéf Fiatu Sergio Marchionne, který je odhodlán Viper zachránit za každou cenu. Podle něj má Dodge Viper potenciál přilákat ke značce zákazníky a udržet je. A to je pro Chrysler nyní velmi důležité.

Marchionne také prozradil, že si dovede představit užší spolupráci s Ferrari na vývoji agregátů. Ferrari nyní připravuje úplně nové motory a Viper by prý mohl dostat jeden z těch současných. Tím by mohla firma výrazně snížit náklady, neboť Viperů se prodává docela dost. Motor od Ferrari by byl ale náležitě upraven, aby fungoval v americkém muscle caru. Nečekejme proto ječící bestii. No i když, ta představa… Nechme toho, ještě nebylo deset večer!

Sergio Marchionne nyní pracuje na podrobném plánu záchrany Dodge Viper. Chce na trh přinést úplně nový model, který bude lehčí a modernější. Jen ale není jisté, zda se mu podaří přesvědčit širší vedení a zda na to najde peníze. Držme mu ale palce, protože bez Dodge Viper by byl automobilový svět nudnějšíotravnější.

autoweb.cz

14.8.2009 9:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist