Dálniční policie má nové tajné auto. Na co musíte dávat pozor tentokrát?

V Královehradeckém kraji, konkrétně na dálnici D11, budete potkávat velmi netradiční policejní speciál. Je jím Audi A8 s V8 pod kapotou, která zde bude stíhat hlavně kradená auta.

Policisté, kteří hlídkují na dálnicích mají standardně k dispozici výkonné škodovky. Informoval o tom Týdeník Policie. Ovšem, ne všechny sbory. Ti, kteří hlídkují na dálnici D11 dostali nově k dispozici lehce ojetou Audi A8, kterou původně jezdil policejní prezident. Protože ten už ji ale nějakou dobu nepotřeboval, zaparkovala u dálničních hlídek. Pokud se bojíte, že půjde o další auto s radarem, můžeme vás uklidnit. Tahle Audi žádný radar nemá.

Místo toho je vybavena systémem Look. Jeho prací je neustálá kontrola registračních značek kolemjedoucích aut a jejich porovnávání s databází těch kradených. Zároveň je systém schopen kontrolovat to, jestli vozidla, která kolem něj projíždějí, mají platnou technickou kontrolu. Ovšem policisté poznamenali, že kromě toho se a Audi zaměří také na chování řidičů, tedy na používání bezpečnostních pásů, na správné předjíždění nebo na to, jestli řidiči nepoužívají za jízdy mobilní telefon.

Krom toho je ale Audi vybavena defibrilátorem a dalším speciálním lékařským vybavením, pásy s hroty, které případně zastaví ujíždějícího piráta nebo moderním kamerovým systémem. Policisté už si nový vůz, kterému nechybí pohon všech kol quattro a výkon 400 koní už převzali do užívání. Fakt ale je, že při té první testovací jízdě mohl policista, který řídil, držet volant tak, jak se má. Ty dva prstíky na volantu a loket z okna jim moc nepřísluší.

15.3.2019 9:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: Týdeník policie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist