Audi A8 (2014): oficiální designové skici faceliftu odtajněny

Ingolstadt už během pár dní představí modernizovanou A8, která má v hledáčku nový Mercedes třídy S. Vzhled Audi odhalují tyto obrázky.

Příští týden, přesněji 21. srpna ve středu, německá automobilka Audi odtajní informace k mezigenerační modernizaci své vlajkové lodi, typové řady A8. Pokud do té doby neproběhne zase nějaký ten únik, jako třeba v případě konceptu BMW M4, budeme si muset vystačit s těmito oficiálními designovými skicami a jednou fotografickou upoutávku zobrazující přední světlo s LED.

Ani od jednoho z obrázků pochopitelně nelze očekávat, že nám o designu vozu řekne vše. Z nákresů se sice dá vyčíst, že vůz dostane jiný přední nárazník s nasáváním po celé šířce a tím pádem také nižší jednodílnou maskou chladiče, která bude mít navíc lamely s modifikovaným tvarem, stejně tak je ale možné, že ve finále bude auto vypadat trochu jinak.

To samé lze říci rovněž o zádi s lichoběžníkovými koncovkami výfukového systému a zadními světly s LED – i tady je zkrátka těžké být prorokem.Co naopak známe téměř stoprocentně, je vnitřní struktura světel a atypické fungování směrovek. Nejlépe to asi vysvětlí fotografie v galerii, nicméně v tomto případě se nejedná o klasické přerušované světlo, ale signál vzniká postupným rozsvěcováním a zhasínáním osmnácti LED vpředučtyřiadvaceti diod vzadu.

Kromě toho budou přední adaptivní světa osazena pětadvacítkou samostatných LED na každé straně a pomocí řídicí jednotky bude auto svítit před sebe a přizpůsobovat paprsky podle rychlosti, aktuálních klimatických podmínek, skutečného provozu na silnici a spousty dalších proměnných. Nepředpokládá se přitom, že by se mělo jednat o standardní prvek výbavy, ale naopak příplatkovou položku, kterou v levnějších verzích nahradí xenony anebo bixenony.

Načasování premiéry na frankfurtský autosalon IAA bylo nepochybně provedeno tak, aby Ingolstadt ve spolupráci s Wolfsburgem znepříjemnily představení nového Mercedesu třídy S, který za sebou (pokud nám je známo) evropskou a zřejmě ani jinou výstavní premiéru nemá, ačkoli je již v prodeji.

Miro Mihálik, zdroj: Worldcarfans.com

16.8.2013 4:15| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist