Citroën hledá ženu. Zn: dobrá řidička.

Pokud to umíte za volantem, milujete automobilové závody, chcete (zdarma) závodit a nejste muž, pak máte šanci a příležitost.

Tak tohle je velká šance pro všechny talentované řidičky. Citroën Česká republika ve spolupráci s promotérem Citroën Racing Trophy CZ 2013 GEKON Racing a ženskou komisí Federace automobilového sportu AČR představují unikátní projekt pod názvem „Czech Women Talent DS3 R1 2013.“

A co že jde konkrétně? Po úspěších obdobných projektů v domovské Francii a  dalších západoevropských krajinách přichází projekt hledání mladých talentů ve spojení se značkou Citroën i do České republiky a cíl je jasný – najít talentovanou jezdkyni ve věku 18 – 28 let.Co pak tu nejlepší čeká? Tak jeto angažmá a zdarma šest startů s vozem Citroën DS3 R1B ve třídě 9, prvním startem bude Rally Lužické hory na konci dubna. Zapůjčení auta obsahuje startovné, použití pneumatik Pirelli, pohonné hmoty a profesionální servisní zázemí). Pro nelicencovanou výherkyni bude zajištěno bezplatné absolvování Rally školy, která je nutná k získání národní licence. Vítězka dále získá „Citroën racing packet“, který obsahuje FIA nehořlavé spodní prádlo, FIA kombinézu, boty, rukavice, kuklu a teamové oblečení.

„Inspirovali jsme se podobným projektem ve Francii, který už několik let produkuje mladé talenty. V Česku jsme se ale zaměřili díky podpoře ženské komise na výběr talentované jezdkyně, která se objeví ve sprintrally. Určitě to bude pro domácí rallysport znamenat zajímavé zpestření,“ doufá Tomáš Pletka, promotér CRT CZ 2013 a jednatel společnosti GEKON Racing. „V závislosti na případných úspěších se jí samozřejmě budeme snažit pomoci v jejím kariérním růstu i do budoucna,“ doplňuje Pletka.Projekt bude probíhat ve dvou předkolech a národním finále. Předkola proběhnou formou slalomu na vytyčené trati se sériovým vozem Citroën DS3 v měsíci březnu ve Zlíně a v Příbrami. Na základě dosažených časů postoupí z každého předkola tři jezdkyně do finále, které se uskuteční v Bělé pod Bezdězem. Tam budou finalistky čekat dva průjezdy neznámé uzavřené trati, po napsání rozpisu s profesionální spolujezdkyní/spolujezdcem, a to přímo se závodní novinkou Citroën DS3 R1B.

DOPORUČUJEME: Iněsa jezdí rally. a pózuje nahá.

A podmínky účasti v projektu? Tak samozřejmě platný řidičský průkaz, vyplněná a zaslaná přihláška s fotografií a zaplacení zápisného ve výši 500 Kč do uzávěrky 28. února 2013.

Autoweb.cz, Citroën.cz

2.2.2013 2:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist