BMW 3.0 CSi z roku 1972 zrestaurováno v Classic Center

BMW renovuje veterány pro jistotu samo. Vaše auto ale uvede prakticky do původního stavu, záleží jen na tom, kolik zaplatíte.

BMW nedávno otevřelo centrum historických vozidel, které má na starosti nejen servis pro majitele starých bavoráků, ale rovněž se zabývá restaurováním aut, která už toho mají hodně za sebou. Pravda, služba to levná není, ale když na to máte, není nic špatného na tom, že si necháte svého veterána uvést do původního stavu.

Své o tom ví první oficiální zákazník BMW Classic Center, který si ovšem nepřál být jmenován, ani nechtěl zveřejnit konečnou cenu zakázky. To je ostatně hodně individuální podle rozsahu nutné práce na tom kterém autě. Jeho BMW 3.0 CSi z roku 1972 však vypadá, jako by právě vyjelo z bran továrny.Zákazník požadoval dokonce i speciální úpravu, původní čtyřrychlostní manuální převodku chtěl nahradit za automat. BMW samozřejmě vyhovělo a namontovalo do vozu automatickou převodovku z BMW 2.8 CS. BMW Classic Center dále provedlo opravu poškozené karoserie, restauraci interiéru, vyměnilo snad všechny elektrické svazky a zapracovalo na motoru.

Rozsah prací vždy závisí na tom, kolik je zákazník ochoten zaplatit. Ale výsledek skutečně, řekněte sami, stojí za to. V současné době je v péči techniků například legendární roadster BMW 507, několik sedanů řady 5 a  7 a také prý první BMW M3 E30, které slaví letos 25 let od svého zrození.

BMW 3.0 CSi nese kódové označení E9 a spadá do řady modelů CS, které se vyráběly mezi roky 1968 a 1975. Pod kapotou zrestaurovaného modelu je řadový šestiválec 3,0 l o výkonu 197 koní, který vozu umožňoval dosáhnout nejvyšší rychlosti 220 km/h. Celkem bylo vyrobeno 30 546 aut řady CS a kupé dalo základ i slavnému sportovnímu modelu BMW 3.0 CSL.​

autoweb.cz

21.7.2010 7:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist