BMW 2 Coupe (F22) zničeno při neúmyslném crash testu

Někdy se v práci zkrátka nedaří. Své by o tom mohl vyprávět kupříkladu řidič testovacího prototypu BMW řady 2.

Počítačové simulace nárazových testů nově vyvíjených automobilů jsou dnes poměrně spolehlivou metodou prověřování jejich budoucí strukturální pevnosti a schopnosti ochránit posádku při dopravní nehodě, automobilky však nadále dolaďují prvky pasivní bezpečnosti také tradičním způsobem, tedy ničením vozů při bariérových zkouškách.

Obvykle se tak děje v přísně kontrolovaných laboratorních podmínkách, mnichovská automobilka BMW však bude moci v případě chystané řady 2 (s interním kódovým označením F22) využít i poněkud ostřejší data. Neplánovaně je před pár dny posbírala posádka testovacího prototypu při nehodě na dálnici A72 nedaleko Cvikova.Co přesně se stalo, v tuto chvíli nevíme a asi to ani asi není důležité, pokud vás ale zajímají detaily, tak podle německých stránek Sächsische Zeitung řidič zkrátka ztratil kontrolu nad autem a vrazil do svodidel po obou stranách. Lehce zranil pouze sám sebe a trosky Dvojky poškodily několik protijedoucích vozů, testovací stroj je však údajně na „totálku“.

O čem se momentálně vedou spekulace, je typ auta. Někdo tipuje M235i, auto nicméně postrádá brzdy M Performace, větší kola a podle jedné z fotek má zdvojenou koncovku na jedné straně, takže by to spíše mohla být verze 220i, 225i, případně některý ze silnějších dieselů 220d, respektive 225d. Ať už to ale bylo cokoli, vývoj vozu taková „drobnost“ snad nepozdrží a můžeme jen doufat, že řidič bude brzy v pořádku.

Miro Mihálik, foto: Thomas Helbig

10.6.2013 3:30| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist