Autosalon ve Frankfurtu: co potřebujete vědět

Jak se tam dostanete? Kdy se koná? Kolik to bude stát? Víme všechno.

Věříme, že náš článek „10 důvodů, proč jet na autosalon do Frankfurtu“ vás přesvědčil a na autosalon se skutečně vypravíte. Máme pro vás tedy všechny důležité informace, které potřebujete vědět.

Kdy se autosalon koná?

Autosalon ve Frankfurtu otvírá své brány veřejnosti v sobotu 19. září 2009 a poslední den k návštěvě je neděle 27. září. Je otevřeno denně od 9:00 do 19:00.

Kolik stojí vstupenka?

O víkendu zaplatíte za jeden lístek pro dospělého snesitelných 15 eur (380 korun), o pracovní den je to jen 13 eur (330 korun). Tělesně postižení mají vstup samozřejmě zdarma. Studenti, děti, vojáci a pracovníci civilních služeb platí za lístek 7,50 eur (190 korun). Autosalon rovněž nabízí zlevněnou vstupenku pro ty, kteří si ji koupí po 15 hodině. Dospělí za ni zaplatí 8 eur, děti a studenti 4,50 eur.

Vstupenku si rovněž můžete zakoupit on-line zde

Jak se tam dostanu?

Samozřejmě můžete použít služeb hromadné dopravy, do Frankfurtu létá pravidelný spoj z Ruzyně a dostanete se sem i vlakem – expres Inter City s maximální rychlostí přes 200 km/h je rozhodně zážitek. Nejschůdnější je ale asi cesta autem.

Pro ty, kteří cestují z Moravy, Jižních a Středních Čech či z Prahy je asi nejoptimálnější použít plzeňskou dálnici D5, která se v Německu napojuje na nový úsek dálnice A6. U Norimberku sjeďte na exitu 61 na dálnici A3 směr Frankfurt nad Mohanem.

Nový úsek dálnice A6 spojující Česko z Německem je velmi kvalitní a je zde několik neomezených úseků, kde můžete vyzkoušet maximální rychlost svého auta. Je to zvláštní, jak na jedné straně hranic je 300 km/h legálních a bezpečných a na druhé straně trestných

Cesta z Prahy do Frankfurtu je dlouhá přibližně 500 km a pokud máte štěstí, zabere vám kolem 5 hodin. Počítejte ale s tím, že se na dálnici A3 a u Frankfurtu trochu zdržíte. Proto kalkulujte raději s časem 7 hodin včetně přestávek na tankování a svačinu.

Vyplatí se vzít si navigaci, zejména pro motání se ve Frankfurtu, i když je vše docela dobře značeno. Cílová adresa je: Trade fairgrounds, Ludwig-Erhard-Anlage 1, D- 60327 Frankfurt/Main

Stihnu všechno za jeden den?

Pokud si přivstanete a dorazíte brzy po otevírací době, máte šanci zvládnout projít celý autosalon. Jestli se ale chcete zdržovat focením a detailním zkoumáním všech exponátů, raději si domluvte někde v okolí nocleh. Počítejte ale s tím, že v době konání autosalonu jsou ceny bydlení v okolí pěkně našroubované.

Na co si mám dát pozor?

Rozhodně na rychlostní limity, zákazy parkování a podobně. Raději využijte služeb placeného parkoviště, které je po německém vzoru velmi dobře organizované a není přehnaně drahé. Ze záchytných parkovišť je k dispozici kyvadlová doprava (čistými a klimatizovanými autobusy) před brány autosalonu. Německá policie je nekompromisní a každý prohřešek proti pořádku trestá. A přijít zbytečně o několik set eur kvůli odtaženému autu je zbytečnost. Rychlostní limit najdete na dálnici A3 skoro všude a rozhodně ho doporučujeme dodržovat, protože se zde pravidelně měří.

Další podrobnosti a mapu autosalonu si můžete stáhnout na oficiálních stránkách autosalonu ve Frankfurtu.

autoweb.cz

1.9.2009 1:11

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist