Nový Ford Mondeo odhalen

Autonovinky | vydáno 9. 1. 2012

Velikost textu: a a a

Na autosalonu v Detroitu se představí nové Mondeo. Tedy, ono se v Americe jmenuje Fusion, ale od evropského Mondea se prakticky lišit nebude.

Hned na úvod je ale třeba upozornit, že auto na fotkách není ve skutečnosti evropský Ford Mondeo, ale americký Ford Fusion. Proč tedy Mondeo? Protože automobilka razí strategii "One Ford", jejímž produktem byl například globální Focus, a Mondeo (nebo Fusion) jsou taktéž indentické vozy, které se liší jen v detailech v závislosti na trhu, kde se budou prodávat.

Technicky se ale jedná o stejná auta a zřejmě se toho nebude moc měnit ani v interiéru, který ale z prvních fotek vypadá trochu americky. Jenže když si všimnete přístrojové desky, displeje nabízí spoustu možností individualizace a především snadné a levné změny designu, takže tvar palubky evropské verze Mondea se lišit nebude, ale přístroje dost možná ano.Pod kapotou nového Mondea by také měla být až na pár výjimek shodná technika. Benzínové motory začnou u jednotky 1.6 EcoBoost o výkonu 170 koní a dalším stupněm budou jednotky 2.0 EcoBoost o výkonech 200 a 240 koní. Diesely zastoupí motory 1.6 TDCi (115 koní) a 2.0 TDCI (140 - 200 koní). Zatím ale přesná čísla neznáme.

Ford Mondeo fotogalerie - vše co potřebujete vidět

Ford Mondeo fotogalerie


Americká verze Ford Fusion ještě dostane atmosférický dvoulitr, který už se zřejmě do Evropy nepodívá a ještě asi neuvidíme hybridní verzi s dvoulitrovým motorem používající Atkinsonův cyklus, kdy sací ventil zůstává otevřen téměř až na konec kompresního cyklu.K novému Fordu Mondeo toho ještě moc prozrazeno nebylo, ale víme, že je jen o 13 mm delší, o 26 mm vyšší a dokonce o 25 mm užší. Přesto by uvnitř mělo být více místa. Novinkou má být také systém potlačení nežádoucího hluku, který funguje spolu s audio systémem. Senzor detekuje zdroj nežádoucího zvuku a přes reproduktory k němu pošle zvukové vlny, které ho eliminují. To by mělo pomoci vyššímu dojmu z kultivovanosti.

Počkejme si ale raději na fotky a informace o verzi Mondea pro kontinentální Evropu, která by se měla představit velmi brzy. I tak nám ale nový Ford Fusion nabízí celkem slušný obrázek o tom, co můžeme od Mondea čekat.

Dalibor Žák

Komentáře ke článku

Související články

Škoda Octavia Combi RS DSG: Rodinný sportovec

S rodinou na palubě umí být Octavia RS komfortní kliďas, jakmile ale jedete sami, můžete to domů klidně vzít tou delší cestou. Moc hezky se s ní svezete.

Škoda Octavia Combi RS DSG: Rodinný sportovec

Další článek o značce

JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

VW GOLF IV, 1.6 benzín. Dobrý den, mám problém s mým golfem. Předem podotýkám že... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist