Nový Ford Mondeo odhalen

Autonovinky | vydáno 9. 1. 2012

Velikost textu: a a a

Na autosalonu v Detroitu se představí nové Mondeo. Tedy, ono se v Americe jmenuje Fusion, ale od evropského Mondea se prakticky lišit nebude.

Hned na úvod je ale třeba upozornit, že auto na fotkách není ve skutečnosti evropský Ford Mondeo, ale americký Ford Fusion. Proč tedy Mondeo? Protože automobilka razí strategii "One Ford", jejímž produktem byl například globální Focus, a Mondeo (nebo Fusion) jsou taktéž indentické vozy, které se liší jen v detailech v závislosti na trhu, kde se budou prodávat.

Technicky se ale jedná o stejná auta a zřejmě se toho nebude moc měnit ani v interiéru, který ale z prvních fotek vypadá trochu americky. Jenže když si všimnete přístrojové desky, displeje nabízí spoustu možností individualizace a především snadné a levné změny designu, takže tvar palubky evropské verze Mondea se lišit nebude, ale přístroje dost možná ano.Pod kapotou nového Mondea by také měla být až na pár výjimek shodná technika. Benzínové motory začnou u jednotky 1.6 EcoBoost o výkonu 170 koní a dalším stupněm budou jednotky 2.0 EcoBoost o výkonech 200 a 240 koní. Diesely zastoupí motory 1.6 TDCi (115 koní) a 2.0 TDCI (140 - 200 koní). Zatím ale přesná čísla neznáme.

Ford Mondeo fotogalerie - vše co potřebujete vidět

Ford Mondeo fotogalerie


Americká verze Ford Fusion ještě dostane atmosférický dvoulitr, který už se zřejmě do Evropy nepodívá a ještě asi neuvidíme hybridní verzi s dvoulitrovým motorem používající Atkinsonův cyklus, kdy sací ventil zůstává otevřen téměř až na konec kompresního cyklu.K novému Fordu Mondeo toho ještě moc prozrazeno nebylo, ale víme, že je jen o 13 mm delší, o 26 mm vyšší a dokonce o 25 mm užší. Přesto by uvnitř mělo být více místa. Novinkou má být také systém potlačení nežádoucího hluku, který funguje spolu s audio systémem. Senzor detekuje zdroj nežádoucího zvuku a přes reproduktory k němu pošle zvukové vlny, které ho eliminují. To by mělo pomoci vyššímu dojmu z kultivovanosti.

Počkejme si ale raději na fotky a informace o verzi Mondea pro kontinentální Evropu, která by se měla představit velmi brzy. I tak nám ale nový Ford Fusion nabízí celkem slušný obrázek o tom, co můžeme od Mondea čekat.

Dalibor Žák

Komentáře ke článku

Tagy: Mondeo, Ford

Související články

Ferrari SP America bude na zakázku postavená targa

Pro ty nejnáročnější zákazníky má Ferrari přichystaný program Special Projects. Jejich nejnovějším výtvorem je speciálně upravené Ferrari F12berlinetta s karoserií targa.

Ferrari SP America bude na zakázku postavená targa

Další článek o značce

JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nějaká možnost odvolání proti odtahu voz... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

© 2013 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

TOPlist