Porsche se rozhodlo koupit celý Volkswagen!

Porsche se nezastaví před ničím a kupuje, dokud se dá.

V současnosti navýšilo Porsche svůj podíl ve Volkswagenu již na 42,6 %, čímž si upevňuje prakticky absolutní kontrolu nad celým obřím kocernem, do kterého spadá samozřejmě i česká Škoda-Auto.

Tuto neděli zástupci vedení automobilky Porsche oznámili, že firma hodlá v prosinci navýšit svůj podíl na rovných 50 % a do konce roku 2009 až na 75 %.

Tyto události se samozřejmě setkávají s velkou nevolí u odborářů automobilky Volkswagen a v současnosti již minoritního podílníka, kterým je spolkový stát Dolní Sasko. I přes značnou sílu a moc Porsche si přesto zachovává Dolní Sasko právo veta při těch nejzásadnějších podnikových rozhodnutích.

Celý proces trvá již dlouhou dobu a Porsche tak pomalu, ale jistě přebírá kontrolu nad jedním z největších světových producentů aut. Porsche ale vyvrací obavy kritiků, že plánuje rozsáhlé strukturální změny. Podle výrobce sportovních aut se zaměstnanci o svá místa obávat nemusejí, ale samo Porsche si nemůže být jisto, kam až současná situace na trhu povede.

autoweb.cz

28.10.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist