Dimas: Němci, zpomalte!

Evropská komise radí Německu, jak rychle má jezdit.

Náš oblíbený evropský komisař pro životní prostředí Stavros Dimas znovu chrání atmosféru před zlými motoristy. Tentokrát vyzval Německo, aby zavedlo rychlostní limit na svých dálnicích.

„Existuje mnoho oblastí, v nichž zbytečně plýtváme energií a škodíme klimatu,“ řekl pan komisař německému listu Bild am Sonntag. Přidal se tak k německým ekologickým organizacím, jež žádají omezení rychlosti na německých dálnicích celkem pravidelně.

Proti těmto snahám se kromě značné části německých motoristů staví rovněž ministr dopravy Wolfgang Tiefensee a nedávno je odmítla dokonce i kancléřka Merkelová.

Dálnice bez omezení rychlosti mají v Německu mnohaletou tradici. Rychlost 130 km/h je na většině úseků pouze doporučená. Nějakým způsobem omezená rychlost je přibližně na třetině všech německých dálnic.

Navzdory tomu, že naši západní sousedé mohou (a často to i dělají) legálně cestovat rychlostmi přes 200 km/h, mohou se pochlubit poměrně nízkým počtem obětí dopravních nehod na tisíc obyvatel. Provoz na německých silnicích přitom patří k nejhustším v kontinentální Evropě.

autoweb.cz

12.3.2007 11:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist