Bertone bude vyrábět ostré Mini

V roce 2006 se přesune malá část výroby do Itálie, kde vznikne ostrá verze s výkonem 225 koní.

BMW oznámilo, že jako kompenzaci za ukončení výroby ztrátového motocyklu C1 u karosářské firmy Bertone před třemi lety přesune v příštím roce na stejnou adresu malou část produkce Mini. Ve srovnání s výrobou v Anglii, kde vzniká několik set tisíc kusů Mini ročně, bude Bertone vyrábět jen malý zlomek celkového počtu, ale výsledný model bude o to exkluzivnější. Podle předběžných zpráv bude mít výkon 225 koní.

To je ještě víc, než kolik má dnes nejsilnější Cooper S Works, jehož výkon se při zachování objemu 1,6 litru dostává s továrním kitem na 210 koní. Bertone se tak vyhne velkým existenčním problémům, protože by v jiném případu neměl v příštím roce co na práci. Letos stále vyrábí kabriolet Opel Astra, jeho nástupce Astra TwinTop však bude od roku 2006 vznikat ve vlastním závodu Opelu v Belgii.

Bertone postaví dva tisíce kusů speciální edice Mini s očekávanou cenou kolem 30 tisíc eur. Je pravděpodobné, že nová série se bude od klasické produkce odlišovat například malou změnou v názvu, barvami laku či tvarem kol a dalšími doplňky, které zvýrazní výkon a připomenou zákazníkům, že v tomto případě bude mít Mini ozvláštněný původ.

Marek Nastoupil

26.9.2005 4:18

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist