Rally Norway – 1. etapa live

RZ 8: Po prvním dni vede Mikko Hirvonen.

click=“target=’_blank‘;“>RZ 1 Løten, délka 30,03 km
První rychlostní zkouška Norské rely byla pod vedením Fordů, když se jejím vítězem stal Mikko Hirvonen o jedenáct sekund před Narcisem Grönholmem a Jari Matti Latvalou. Sebastien Loeb vyletěl do sněhové bariéry a ztratil několik sekund a po první RZ figuruje na 4. příčce. Jan Kopecký musí změnit nastavení, díky kterému ztratil téměř minutu a po dojetí prvních devatenácti posádek figuroval až na poslední příčce. RZ 2 Haslemoen, délka 11,92 km
Sebastien Loeb změnil rytmus a bylo to vidět, o dvě sekundy porazil Marcuse Grönholma a posunul se na třetí místo před Latvalu. Díky čtvrtému času na RZ se na šesté místo celkově posunul Henning Solberg. Jan Kopecký na druhé rychlostní zkoušce zrychlil a po dojezdu prvních patnácti posádek byla dvojice Kopecký – Schovánek na čtrnáctém místě. RZ 3 Løten 2, délka 30,03 km
Dnešní polední rychlostní zkouška byla smolná pro Jana Kopeckého, který najel do sněhové bariéry a musel čistit chladič, čímž ztratil tři a půl minuty. Nejlépe zajel Mikko Hirvonen, ale jen o 0,7 sekundy před Mrcusem Grönholmem. Gigi Galli se třetím časem posunul na páté místo celkově a sedm vteřin za Henninga Solberga. RZ 4 Grue, délka 14,37 km
Na čtvrté rychlostní zkoušce se pořadí měnilo jen málo, a proto bylo hlavní změnou posun Galliho na čtvrté místo. Na body se posunul i Manfred Stohl a odsunul Chrise Atkinsona na nepopulární deváté místo. Jan Kopecký zajel patnáctý čas a drží se okolo dvacátého místa místa.RZ 5 Opaker, délka 14,64 km
Ani pátá rychlostní zkouška nepřinesla žádné výrazné změny v pořadí. Peter Solberg ztratil jen šest sekund na vítěze RZ Sebastiena Loeba a posunul se na páté místo. Naopak jeho starší bratr Henning Solberg ztratil dvaadvacet sekund a klesl na sedmé místo. RZ 6 Kongsvinger, délka 14,07 km
Petter Solberg jde pořadím čím dál výš. Domácí naděje je po šesté RZ na čtvrtém místě, ale rád by ještě výše. Gigi Galli udělal na měřeném úseku hodiny a tím ztratil několik sekund. Sebastien Loeb ztratil deset sekund tím, že mu zhasl motor, ale i přesto vyhrál rychlostní test. RZ 7 Finnskogen, délka 21,29 km
I na další rychlostní zkoušce stahoval Sebastien Loeb ztrátu na čelo. Toni Gardemeister útočil před „erzetou“ na pátého Galliho, což se mu v průběhu povedlo a posunul se o jednu příčku vpřed. Jan Kopecký čtrnáctým časem poskočil na dvaadvacáté místo.RZ 8 Kirkenær, délka 6,75 km
Na poslední „erzetě“ první etapy opět zvítězil Sebastien Loeb a na druhé místo ztrácí jen necelé dvě sekundy. Po prvním dni je tedy pořadí na bodovaných pozicích následující: 1.Hirvonen, 2.Grönholm, 3.Loeb, 4.P.Solberg, 5.Gardemeister, 6.Galli, 7.H.Solberg, 8.Stohl. Jan Kopecký je se ztrátou šest a půl minuty třiadvacátý.