Jezdci jsou před startem nažhaveni

Pech: "Chceme si barumku především moc a moc užít."

Velká chvála zazněla na kvalitu soutěže z úst jezdců Barum rally Zlín na zahajovací tiskové konferenci v Baťově mrakodrapu. Kromě ředitele rally Miloslava Regnera, pilotů Romana Kresty, Václava Pecha a Itala Marca Cavigioliho se jí zúčastnili rovněž zástupci partnerů rally – hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš, náměstkyně primátora města Zlína Svatava Nováčková a zástupce generálního sponzora společnosti Barum Continental,spol. s r.o.ing. Roman Stiksa.„Jsem rád, že do našeho kraje zavítalo množství špičkových automobilových závodníků a věřím, že ne zcela příznivé počasí nabídne divákům o to zajímavější podívanou. Jistě řada z nich zavítá již dnes večer do blízkosti sídla Zlínského kraje na super rychlostní zkoušku, která se od jedenadvaceti hodin pojede baťovským areálem,“ řekl hejtman Lukáš. „Musím také ocenit dosavadní přístup organizátorů, kterým jsme propůjčili prostory v Baťově mrakodrapu. Snažili jsme se společně udělat pro přípravy soutěže maximum, aby se akce vydařila a v kraji byli spokojeni také lidé, kteří nejsou fanoušky motoristického sportu,“ dodal hejtman. „Věřím, že soutěž, která bude nedlouho po této konferenci oficiálně zahájena, bude mimořádným zážitkem a přeji všem její hladký a především bezpečný průběh,“ uzavřel Lukáš. Roman Kresta (startovní číslo 1, Mitsubishi Lancer EVO IX):
„Nejen já, ale celý náš tým se na barumku moc těší. Je nám celkem jedno, jestli se pojede za sucha nebo bude pršet, protože Barum rally bude náročná za jakýchkoliv povětrnostních podmínek.“ Václav Pech (startovní číslo 3, Mitsubishi Lancer EVO IX):
„Chceme si barumku především moc a moc užít. Je tady super atmosféra, která na vás dýchne už od seznamovacích jízd. I organizace je špičková. Byli jsme letos na více soutěžích v zahraničí a musím říct, že Barum rally Zlín je organizačně nejlepší soutěž, kterou jsme absolvovali. Je tady spousta dobrých jezdců a moc jich může vyhrát, situaci navíc komplikuje počasí. My si hlavně nechceme zkazit náladu a snad absolvujeme závod bez problémů.“ Marco Cavigioli (startovní číslo 9, Renault Clio S1600):
(přivítal novináře česky a prohodil v češtině i několik úvodních vět) „Barum rally Zlín je nejlepší soutěž na světě. Do České republiky jsem přijel už poosmé a mám tu spoustu přátel. Věřím, že tu nejsem naposledy.“

Zdenda Balcar

25.8.2006 3:05

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist