Mark Webber má prý nabídky pro příští rok

Williams nebyl v pozici, aby využil opci na Webbera.

Australan Mark Webber zůstává v klidu ohledně svého působení příští rok. Ve Williamsu ale nezůstane, tam ho nahradí dosavadní testovací jezdec Alex Wurz. Williams na Webbera nevyužil opci, která vypršela minulé pondělí. Webber, jehož manažerem je Flavio Briatore, naznačil, že celý problém v prodloužení kontraktu se týkal peněz.„Williams mohl využít opci, která by mi zajišťovala místo závodního pilota v jejich týmu na dva následující roky,“ řekl Webber. „Nebyli ovšem v pozici, aby ji mohli využít.

Dohodli jsme se, že se stejně pokusíme na něčem dohodnout, i když se nedalo počítat s původními dohodami a pokusit se dohodnout nový kontrakt. Nakonec Flavio řekl OK, půjdeme na volný trh s jezdci a že jdeme od toho.“

Před Velkou cenou Maďarska Webber řekl, že je celá situace pod kontrolou a že nabídky na závodní kokpit pro příští rok existují.

„Všechno je pod kontrolou“, vyjádřil se Webber. „ Flavio právě vyjednává s jinýmy týmy. Je tu pár nabídek létajících kolem nás, ale teprve čas ukáže, která z nich k nám přistane.

Bylo by hloupé odejít z Williamsu a nemít nic pro příští rok,“ řekl Webber. „Tušil jsem, že oznámí dohodu s Alexem po Velké Ceně Německa, jelikož jsme se stále nedokázali dohodnout.

Jak ale všichni dobře víme, věci se v této hře mění velice rychle a věřím, že se vše během pár dní obrátí k dobrému.“

Tomáš Hillmich

4.8.2006 1:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist