Jenson Button to dokázal! Alonso ani Schumacher nedojeli!

Grand Prix Maďarska - závod

Neuvěřitelný hlad po zajímavých závodech byl dnes ukojen měrou vrchovatou, paradoxně na nejnudnějším okruhu světa, Hungaroringu. Zatímco v prvních třech čtvrtinách závodu to vypadalo pro Michaela Schumachera hodně špatně, chvíli před koncem vypadl Fernando Alonso z prvního místa kvůli selhání zadní matice a M. Schumacher měl naději na to stáhnout jeho náskok! Ovšem tři kola před koncem Schumacher odstavil auto v boxech! Jenson Button si dojel pro své první vítězství kariéry!!!Na stupně vítězů se dostal ještě Pedro de la Rosa, když chvíli před koncem Španěl na suchých pneumatikách předjel Schumachera na přechodných, a také Nich Heidfeld, který udělal před Schumacherovým odpadnutím totéž.Start závodu na mokrých podmínkách přinesl skvělou podívanou: Massa se propadl pořadím dolů, naopak M. Schumacher s Alonsem se rychle dostali na hranici první pětky, Barrichello na mokrých pneumatikách získal druhé místo, zatímco ostatní jezdili spíše na přechodných. Brazilec také musel po pěti kolech do boxů pro jiné.Ještě před tím si Alonso podal M. Schumachera, Španělovi však očividně daleko lépe seděl vůz v zatáčkách. O chvíli později se před Schumachera dostal i Jenson Button a Christian Klien, který startoval z boxů v náhradním voze, dostal hodiny a vypadl ze závodu. V něm nepokračovali v tu chvíli už Yamamoto a Webber.Felipe Massa se trápil a za M. Schumachera se brzy dostal také Fisichella. Alonso a Button byli v té době nejrychlejšími, Španěl se brzy dostáhl na druhého de la Rosu, který také dobře odstartoval, Button na plných mokrých také zářil – nad okruhem totiž zase začalo pršet.Rozdíl v trakci byl markantní zejména v souboji mezi M. Schumacherem a Fisichellou, mezi oběma jezdci došlo k mírnému kontaktu, o kolo později to bylo v poslední zatáčce ještě tvrdší. Na druhém konci rovinky Fisichella Schumachera předjel, ten ale uklouzl a rozbil si o renault přední křídlo. Fisichella pak o dvě kola později zase svůj vůz o bariéru z pneumatik a ze závodu odstoupil!Robert Kubica první hodiny v úvodu závodu ustál, při druhých už ale přišel o přední křídlo. Po havárii skončil také Nico Rosberg, který se opřel do pneumatik. Alonso převzal vedení, když ostatní zajeli do boxů ke své regulérní zastávce v boxech, ovšem jak Räikkönen, tak M. Schumacher poté začali zajíždět významně horší časy, Alonso před svou zastávkou o kolo předjel M. Schumachera.Pak ale Kimi Räikkönen dojel Vitantonia Liuzziho, který nedostal lepší nápad než náhle zpomalit v závodní stopě a Fin si o něj rozmlátil auto. Oba ze závodu odstoupili ana trať vyjel safety car, Alonso po své zastávce zůstal první, na druhé míto se dostal Button, třetí de la Rosa, M. Schumacher byl před restartem sedmý.To už nepršelo a trať byla v některých místech dokonce suchá. Po restartu na konci 31. kola se Massa a R. Schumacher dostali do křížku a M. Schumacher do hodin! Fernando Alonso se pak na moment dostal do problémů, nejspíše s řazením, ale to rychle pominulo. Velmi rychlý Button však stahoval jeho náskok, zatímco Barrichello na rovince mával rukama tak jakoby oslavoval vítězství.Felipe Massa se propadal dále pořadím dolů, zatímco Michael Schumacher zajížděl nejrychlejší kola, která si vyměňoval s druhým Buttonem. Ten sjížděl Alonsa a trať pomalu osychala, přesto si Massa nechal nasadit přechodné pneumatiky při své zastávce v boxech, podobně jako Scott Speed, i když před tím do rádia prohlásil, že už by to na suché bylo. Jenson Button a M. Schumacher si ovšem ponechali svou sadu z předchozího stintu, zatímco Barrichello, Alonso, de la Rosa nasadili suché. Ovšem chvíli po návratu na trať se Alonso dostal do problémů, dost možná s pravým zadním kolem, ze závodu odstoupil a Jenson Button převzal vedení! Michel Schumacher byl v tu chvíli na třetím místě za Heidfeldem, který ještě musel do boxů.Třetí Pedro de la Rosa mílovými kroky stahoval druhého Schumachera, načež se jej pak párkrát pokusil předjet, ale na rovince byl Schumacher rychlejší. Po tvrdém souboji bylo dílo dokonáno a o kolo později se to samé povedlo Heidfeldovi. Tři kola před koncem však nastal šok! Schumacher se dostal do problémů a odstavil své auto v boxech.Na stupně vítězů za Buttonem dojeli Pedro de la Rosa a Nick Heidfeld, za nimi Barrichello, Coulthard, R. Schumacer, Kubica a Felipe Massa.Následuje třítýdenní přestávka, během které je zakázáno testování.p.JezdecTým Čas1. J.Button HondaM1h52:20.9412. P.de la Rosa McLarenM+ 30.8373. N.Heidfeld BMWM+ 43.8224. R.Barrichello HondaM+ 45.2055. D.Coulthard Red BullM+ 1 kolo6. R.Schumacher ToyotaB+ 1 kolo7. R.Kubica BMWM+ 1 kolo8. F.Massa FerrariB+ 1 kolo9. M.Schumacher FerrariB+ 3 kola10. T.Monteiro MidlandB+ 3 kola11. C.Albers MidlandB+ 3 kola12. S.Speed Toro RossoM+ 4 kola13. J.Trulli ToyotaB+ 5 kol14. T.Sato Super AguriB+ 5 kolNeklasifikováni:JezdecTým NC F.Alonso RenaultMkolo 52NC V.Liuzzi Toro RossoMkolo 26NC K.Räikkönen McLarenMkolo 26NC N.Rosberg WilliamsBkolo 22NC G.Fisichella RenaultMkolo 23NC C.Klien Red BullMkolo 7NC M.Webber WilliamsBkolo 2NC S.Yamamoto Super AguriBkolo 1