Veterán Schneider triumfoval na Hockenheimringu

DTM: Hockenheimring, Německo - závod

Nová sezóna DTM začala stejně jako ta minulá skončila – suverénním vítězstvím veterána Bernda Schneidera. Na své oblíbené trati v Hockenheimu nechal Schneider vzpomenout na ročníky 1995, 2000, 2001, a 2003, kdy pro sebe po úvodním vítězstvím získal titul šampióna.Příslibem vyrovnané sezóny z hlediska soutěže značek může být druhé místo továrního jezdce Audi Toma Kristensena a třetí příčka nové posily Heinze-Haralda Frentzena.  Dominanci starší a zkušenější generace jezdců DTM podtrhl čtvrtým místem Mika Häkkinen, který s Frentzenem bojoval až do poslední chvíle o stupně vítězů. Svou třetí pole position v DTM nedokázal (stejně jako v předchozích dvou případech) zúročit Jamie Green. Po problémech s elektronikou se roztočil už v zahřívacím kole, v závodě stihl odjet pouze 2 kola.  Po kolizi s Alexem Margaritisem odstoupil zase Stefan Mücke, který se v úvodu závodu držel s loňským vozem na druhém místě. Podobně nedokončil ani jeden z favoritů Mattias Ekström. Překvapili jezdci s loňskými vozy, které letos dostávají výhodu 10 kilogramů. Alexandros Margaritis skončil pátý, Jean Alesi šestý. Z nováčků se nejlépe dařilo Susie Stoddart, která si dojela pro desáté místo. O příčku hůře skončil Mathias Lauda, na Vaninu Ickx zbylo v cíli poslední místo. Příští závod bude hostit 30. dubna Lausitzring. p. Jezdec TýmČas/Odstup1. B.Schneider Vodafone AMG-Mercedes59:51.8502. T.Kristensen Audi Sport Team Abt Sportsline + 4.2863. H.H.Frentzen Audi Sport Team Abt Sportsline+ 6.2794. M.Häkkinen DaimlerChrysler Bank Mercedes+ 7.0675. A.Margaritis Truck Store AMG-Mercedes+ 11.2766. J.Alesi Stern AMG-Mercedes+ 17.3997. M.Tomczyk Audi Sport Team Abt Sportsline+ 19.3978. T.Scheider Audi Sport Team Rosberg+ 23.4829. B.Spengler Daimler-Chrysler-Bank Mercedes+ 40.62610. S.Stoddart Mücke Motorsport+ 44.91811. M.Lauda AMG Mercedes+ 53.28412. F.Stippler Audi Sport Team Rosberg+ 1:02.63813. O.Tielemans  Futurecom TME+ 1:30.37314. D.la Rosa TrekStor Mücke Motorsport+ 1 kolo15. V.Ickx Futurecom TME+ 1 kolo16. M.Ekström Audi Sport Team Abt Sportsline+ 12 kol17. S.Mücke TV-Spielfilm/TrekStor AMG-Mercedes+ 14 kol18. P.Kaffer Audi Sport Team Phoenix+ 23 kol19. C.Abt Audi Sport Team Phoenix + 25 kol20. J.Green Salzgitter AMG-Mercedes+ 35 kolVšechny časy neoficiální