Zámecký vrch 2015 zcela ovládl Liqui Moly Racing Team

V obou závodních dnech v Náměšti nad Oslavou potvrdil Liqui Moly Racing Team roli favoritů a na domácí trati se ukázal ve výborném nasazení, které přineslo skvělé výsledky.

V průběhu uplynulého víkendu si tým zajistil absolutní prvenství v závodě i dílčí úspěchy v rámci jednotlivých divizí a skupin. Jasným favoritem na nejcennější trofeje byl David Komárek, který se na start postavil s nejrychlejším vozem celého startovního pole, s prototypem Norma M20FC. David chtěl v Náměšti potvrdit roli vedoucího muže šampionátu a značně mu jeho úmysly ulehčovala konkurence, která nezařadila Náměšť do svého programu. Očekávala se tak z jeho strany hladká cesta za vítězstvím, ale náročný povrch a technický profil tratě nepřinášel jeho speciálu až takovou výhodu, jak je běžné na rychlých tratích jako je například Ecce Homo ve Šternberku. Z toho důvodu se musel ohlížet i po nejrychlejším jezdci cestovních vozů Markovi Rybníčkovi, který v průběhu obou dní nepříjemně dorážel. Markovi naopak náměšťská trať svým profilem vyhovovala, protože mohl využít přednosti svého výkonného Lanceru s pohonem všech čtyř kol.

Sobotní program byl okořeněn právě soubojem o absolutní vítězství mezi touto dvojicí a s napětím sledovala jejich výkony početné divácká kulisa i celý tým Liqui Moly Racing. Šest desetin rozdílu po první jízdě ve prospěch Davida Komárka nemohlo nechat nikoho v klidu, natož když zaznamenal v druhém sobotním výstupu Marek Rybníček nový traťový rekord pro kategorii cestovních vozů. Drama ale ukončil David Komárek nejrychlejším časem sobotního dne a dojel si tak pro celkové třetí absolutní prvenství letošní sezóny a další vítězství v rámci divize III. Druhý den se nesl ve znamení stejného souboje, ovšem tentokrát slavil Marek Rybníček. David i Marek v neděli své výkony ještě vylepšili a vše nasvědčovalo tomu, že se bude opakovat sobotní scénář, tedy prvenství sportovního prototypu Davida Komárka.

Poslední jízda ovšem přinesla nečekaný zvrat. Technická porucha vystavila STOP černému spideru těsně před cílem a nedokončená jízda Davida Komárka odkázala premiérové prvenství v absolutním hodnocení závodu MČR na adresu Marka Rybníčka. Marek Rybníček ještě přidal při závěrečné jízdě „třešničku na dort“ v podobě opětovného posunu rekordu pro cestovní vozy a završil tak svůj nejúspěšnější start na domácím kopci ve své závodní kariéře, když k prvnímu a druhému místu v absolutním pořadí přidal ještě dvojí prvenství v divizi II.

Krásný souboj po oba dny svedli zástupci týmu Liqui Moly Racing i ve skupině N, úřadující mistr republiky Martin Jerman a jeho závodní sok Filip Sajler. Jejich vyrovnané počínání se zájmem sledovala jejich týmová kolegyně Gabriela Sajlerová, která si musí dát v letošní sezóně od závodění pauzu, jelikož se chystá na mateřskou dovolenou. V průběhu závodního víkendu si oba jezdci pod dámským dohledem dokázali prohodit své pozice v celkovém hodnocení skupiny N.

V sobotu oslavil své narozeniny vítězstvím služebně zkušenější Martin Jerman, kdy přidal ještě k výsledku ve skupině druhé místo v hodnocení divize I. Pro nedělní program ale zvolil lepší tempo Filip Sajler a ujel nejen svému tchánovi v souboji o skupinové vítězství, ale i všem soupeřům v divizi I, kterou tím ovládl. Do předních příček závodu promluvil i Jiří Špalek. Letošní sezónu opět usedá do otevřeného sportovního prototypu, ovšem již plánovaně. Právě před rokem poprvé v Náměšti vyzkoušel jaké to je startovat na přírodní trati v kategorii nejrychlejších speciálů.

Do druhé sezóny s tímto vozem má především v plánu zrychlovat a porovnávat své vlastní výkony. Na Zámeckém vrchu potěšil diváky svojí dravou jízdou a získal v kokpitu své Normy další cenné kilometry, kterých bude chtít využít už na dalším závodě MČR, jímž bude Ecce Homo Šternberk o prvním víkendu v červnu. Ve Šternberku se spolu s ním představí i kompletní tým Liqui Moly Racing a na legendární trati plánuje tým navázat na dosažené výsledky z úvodu sezóny.

25.5.2015 5:24| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist