Výzva: Zkusme společně zlepšit prostředí trhu s ojetými automobily!

Kupujete ojeté auto a máte obavu, že naletíte podvodníkovi? Anebo pokud prodáváte, víte, jaké nesete ze zákona garance? Investujme společně pár minut času ve jménu zlepšení situace na trhu ojetin!

Myšlenka je jednoduchá – zkusme společně zapracovat na zlepšení prostředí trhu s ojetými automobily. Věc se má tak, že jsme zahájili spolupráci s projektem Driveto.cz, jehož snahou je „vyčistit“ trh s ojetými automobily, pomoci zájemcům, kteří chtějí prodat své ojeté auto a na druhé straně vyjít vstříc také těm, kteří ojetinu chtějí bezpečně a bez obav koupit.

Prvním krokem, který Driveto.cz udělalo, bylo oslovení většiny velkých i menších tuzemských autobazarů s návrhem na prověření jejich aut, na uzavření spolupráce s garancí poctivosti na straně jedné, tedy u Driveto.cz. A s auty nezatíženými špatným technickým stavem maskovaným kamufláží nejetého vozu, stočeným tachometrem a dalšími „bazarnickými“ neduhy na straně autobazarů.

Nechtějte vědět, jak to dopadlo a jak se autobazary k celé věci postavily. Slušně řečeno, výsledek by šel možná vyjádřit tak, že podle autobazarů není co měnit k lepšímu a situace, taková jaká je, je v pořádku a autobazarům vyhovuje.

Pokračujeme tedy dál a pracujeme na tom, abychom vytvořili systém, který by dokázal filtrovat špatné ojetiny na trhu, radil jak s nákupem ojetého auta ať v teoretické rovině či praktické, a proto tady máme dotazník, který by mohl v procesu pomoci.

Pokud máte zájem, vyplňte jej prosím. Pokud vás samotná představa dotazníku však irituje a přivádí k šílenství, ihned raději klikněte na jinou stránku, třeba tady vpravo, a uklidněte se například videem s pěti unikátními modely Porsche.

Co za to, když dotazník vyplníte? Ehm nic, jen dobrý pocit, že se nám třeba společně podaří zlepšit situaci na trhu s auty z druhé ruky a že až jednou budeme my, vy, kupovat auto, nenaletíme podvodníkovi.

Aby to nebylo úplně bez motivace, tak ten, kdo vyplní dotazník, může kliknout na oznámení o testování Subaru XT na závodním okruhu (hned pod těmi „Poršáky“ napravo) a jako „náhradu“ za pár minut investovaných do dotazníku přijet podráždit přeplňovaný motor na závodní okruh.

24.2.2017 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist