Vývoj ceny povinného ručení a jak za něj co nejvíce ušetřit?

Vlivem inflace letí ceny všeho nahoru. Zdražují energie, potraviny, služby a bohužel se tomu nevyhnul automobilový průmysl a s ním spojené povinné ručení.
shutterstock_569376328-1100x618.jpg Zdroj: BLACKWHITEPAILYN, Shutterstock

Ani zde to není jinak a jako vše ostatní se vývoj ceny orientuje podle inflačních trendů. Navíc téměř dvouleté zamrznutí ekonomiky způsobeno pandemií Covid-19 tomu také nepomohlo. To znamená, že pokud máte automobil, pak je vysoce pravděpodobné, že si letos připlatíte.

I v dnešní době se na povinném ručení dá ušetřit

Jen si dejte pozor, abyste nezačali šetřit na špatném místě. Protože ono skočit hned po nejlevnější pojistce také není nejlepší volba. Pamatujte si, že nejlepší pojistka pro vás rozhodně nemusí být ta, za kterou zaplatíte nejméně. Kromě toho, kolik zaplatíte musíte sledovat i další faktory.

  • Podmínky, za kterých vám pojistné plnění vyplatí se liší a je potřeba si je prostudovat vždy u každé společnosti zvlášť. (Obvykle se jedná o standardní podmínky, jako je zákaz řízení pod vlivem alkoholu, omamných látek nebo například jízda vozem, které nemá STK)
  • Zjistěte, zda je součástí asistenční služba. Nikdy nevíte, kdy se vám tato možnost bude hodit
  • Důležitý je také cenový rozsah, který vám v případě problému mohou z pojišťovny maximálně vyplatit

Samozřejmě jsou zde i věci, které neovlivníte a mají vliv na výslednou cenu.

  • Místo vašeho bydliště
  • Váš věk
  • Technické parametry vozidla

Poslední možností, jak ušetřit je sjednání povinného ručeníhavarijního pojištění najednou u jedné pojišťovny. Tím můžete získat u mnoha z nich mnohem výhodnější cenu a další výhody. Na nic nespěchejte a dejte si s výběrem trochu práce. V dnešní době není problém si nabídky pojišťoven porovnat. K tomu slouží všelijaké online kalkulačky a srovnávače, které vám po zadání vašich údajů a požadavků nabídnou ta nejlepší možná řešení.

Jak se ceny povinného ručení vyvíjejí a co můžeme v nejbližší budoucnosti očekávat?

V roce 2022 čelíme plošnému růstu cen. Vlivem tohoto růstu je samozřejmě vysoká inflace, se kterou se Česko momentálně potýká. Jelikož rostou ceny servisů, náhradních dílů, pracovníků a samozřejmě i automobilů jako takových, nemůžeme ani očekávat nic jiného. Aktuální vývoj cen povinného ručení se pohybuje okolo deseti procent a další prognózy nejsou moc pozitivní. Podle všeho by se na konci roku mohl vyšplhat až ke dvaceti procentům.

Navíc vzhledem k neustálému zdražování služeb, součástek, pracovní síly a samozřejmě obrovského zdražování energií, se kterým se momentálně potýká téměř celá Evropa, nejsou dobré vyhlídky ani pro rok 2023 a ceny podle všeho porostou i nadále. Ve prospěch tohoto odhadu vypovídá i akutní nedostatek některých surovin, se kterým je velmi úzce spojen i nedostatek náhradních dílů, na které jsou obrovské čekací lhůty.

6.10.2021 12:01| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist