Volkswagen triumfoval ve Švédské rally

Dámy a pánové, podle všeho nastává nová éra světové rally. Král Sebastien Loeb odchází… Ať žije král Sebastien Ogier!

Ano, tohle je určitě milník pro Volkswagen v motoristickém sportu. Posádka Sébastien Ogier/Julien Ingrassia zvítězila s VW Polo R WRC ve Švédské rally. V extrémně těžké soutěži, v první v roce, Volkswagen překonal očekávání pro svou první sezónu v mistrovství světa v rallye FIA WRC, to bez přehánění.Ogier a Ingrassia se ujali od začátku vedení v celkovém hodnocení, které díky jedenácti z dvaadvaceti možných nejlepších časů v rychlostních zkouškách nepustili z ruky až do cíle. Základ úspěchu položili již ve čtvrteční kvalifikaci, v níž se Ogier se svými spolujezdcem umístil na prvním místě.

Volkswagen Polo fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Volkswagen Polo fotogalerie

Je to velmi unikátní situace pro Sébastiena Ogiera a Volkswagen, totiž osmý úspěch Ogiera je teprve druhým vítězstvím Středoevropana ve Švédské rallye od roku 1950 – předtím triumfovali téměř výhradně jezdci ze severských zemí! Takže Sébastien Ogier je po vícenásobném mistru světa Sébastienu Loebovi druhým vítězem Švédské rallye, který nepochází ze Švédska, Norska nebo Finska.Zkusmě teď číst mezi řádky a spekulujme. Seb Loeb pojede nej několik vybraných soutěží v letošním ročníku WRC, takže titul mistra světa obhajovat nebude. Ogier je po první soutěži na prvním místě před Loebem. Volkswagen je extrémně silní značka a pokud se rozhodla jít do rally, neponechá nic náhodě. Ogier je vynikající pilot rally, patřící k absolutní špičce.

Podtrženo a sečteno – my si jdeme na Sebastiena Ogiera vsadit jako na budoucího vítěze mistra světa WRC 2013 a co víc, tenhle titul mu prorokujeme, pokud zůstane u VW, ještě několik let dopředu.

Autoweb.cz

11.2.2013 11:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist