Volkswagen představí poslední spalovací motory v roce 2026. Je to konec jedné éry?

Koncern se pomalu, ale jistě, připravuje k přechodu na plně elektrické modely. Poslední benzínové a naftové vozy z trhu zmizí v první polovině třicátých let.

Foto: Volkswagen

Ačkoliv má koncern zatím elektromobilů v nabídce opravdu poskrovnu, již nyní plánuje spalovací motory kompletně odepsat. Zlomovým by měl být rok 2026, kdy by měla být představena poslední platforma využívající spalovacích motorů.

S ohledem na sedmiletý produkční cyklus a předpokládané uvedení Golfu osmé generace v příštím roce lze tedy předpokládat, že ony poslední spalovací motory budou představeny spolu s Golfem deváté generace a definitivní loučení se spalovacími motory pod kapotou vozů z produkce Volkswagenu, Seatu, Škody i Audi se dá předpokládat někdy v pětiletce následující rok 2030.

Do představení nové platformy v roce 2026 bude VW adaptovat současné motory tak, aby odpovídaly stále se zpřísňujícím normám. Současné nejpopulárnější modely Golf a Passat již lze pořídit s plug-in hybridním ústrojím, slibujícím v obou případech emise oxidu uhličitého kolem 40 g/km.

Radikálním odklonem od fosilních paliv se koncern chce zasadit o zpomalení globálního oteplování. O to by se měly rovněž zasadit nové výrobní postupy slibující snížení emisí při samotné výrobě vozu. Jak se zdá, VW si po Dieselgate opravdu hodně touží napravit reputaci.

14.12.2018 10:00| autor: Martin Kusyn | zdroj: autoexpress.co.uk
Více o tématu: AudiplatformaVolkswagen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist